Forum

Dokümantasyon ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dokümantasyon Hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
588 Görüntüleme
(@niyaziumut)
Gönderiler: 159
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba bu sektörde blgisizim diyebilirim hiç  kurumsal bir yerde çalışmadım  yeni bir yere girdim.BT denetimine girdim ve bende baya bir dökümantasyon istediler ama ben bunları hiçbiryerde yapmadım görmedim internettende tam bulamadım sizde örnekleri varmıdır sizlerde.Bakıp kendi firmam için fikir oluşturacağını düşünüyorum teşekkürler şimdiden.

• Bilgi yedekleme planı ve süreç dökümanı
  • Bilgi Sistemleri erişimleri için kullanıcı tanımlama, yetkilendirme, silme prosedür ve örnekleri
  • Bilgi veya IT güvenlik politikaları / prosedürleri ve kullanıcı taahhütnamesi (sözleşmede atıf yapıldığını gösteren maddeleri kapsayacak şekilde)
  • Rol ve kullanıcı bazlı Bilgi Sistemlerine erişim listeleri
  • Test ve devreye alım süreç dokümanları
  • Verilen destek ve hizmetlere ilişkin tutulan kayıtlar, raporlar ve tamamlanmış bir talep örneği
  • İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma Politikaları ve Planları ve en az bir adet iş süreklilik testi sonuç dokümanı
  • En az bir adet Bilgi sistemleri erişim yetkileri periyodik kontrol dokümanı
  • Uzaktan Erişim Politikası veya süreç dokümanı

Arkadaşlar çalıştığınız yerlerde bunlardan varmı gerçekten herkes böylemi çalışıyor 🙂

Gönderildi : 12/12/2018 19:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32982
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu işi forumdan yapamazsınız, bir danışmanlık alın. Yani denetlenecek bir firmada çalışıyorsanız bu firmanın bu işleri tecrübesiz bir it çalışanı ile yapamayacağını bilmesi gerekli.

Üzerinize alınmayın burada lütfen yani bu normal, sorunuz da normal ama hani siz işi bilirsiniz %70 80 tamamlalarsınzı bir kaç doküman eksik olur neyse ama bu kadar doküman çok ciddi bir el emeği göz nuru.

Bu arada bu benim şahsi yorumum birisi çıkar tüm dokumanları yollar onan kimse bir şey demez ama bende şirketinize bu tür konularda farkındalık oluşturmanız daha önemli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/12/2018 19:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Hangi sertifikasyona tabisiniz ve bunun denetimine girdiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/12/2018 19:39

(@niyaziumut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hakan bey haklısınız ama ben yapabileceğimi yapmak isterim.

Gönderildi : 12/12/2018 21:12

(@niyaziumut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rıza bey teşekkürler ilginiz için şuan özel bir kuruluş yapıyor firmamızın %30 başka bir firma aldı bu firma yaptırıyor

Gönderildi : 12/12/2018 21:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu kısım tamam ancak sizi bir standarta göre denetlemesi gerekir. Standart olmadan sarı çizmeli mehmet ağa olur. Size bunu bilfirmeleri lazım ki sizde yapınızı standarta uygun hale getirebilesiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/12/2018 15:51

Paylaş: