Server 2008 R2
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2  

  RSS
Emre Dasdan
(@EmreDasdan)
Üye

Merhaba, konu hakkında acil yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Server alt yapısı ve kullanıcılar daha önce başkası tarafından oluşturulmuş. Bende yardımcı olmaya çalışıyorum. Serverda 4 ayrı sunucu bulunmaktadır. Birisinde exchange server diğerinde TMG-forefront hyper-v vs. diğeri domain controller sonuncuda ise file server ve terminal server gibi şeklinde oluşturulmuş. Bu şekilde bir sistem oluşturulmasındaki amaç ne olabilir? exchange server olan sunucuya uzaktan bağlanamıyorum ve şuan şirket içindekiler mail atamıyorlar. ve vpn uzak bağlantı yapan dışarıdaki bir bilgisayarımız bağlanamıyor? Konular hakkında acil ne yapabiliriz?

Alıntı
Gönderildi : 17/04/2014 18:53
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Sistem oluşturlumasındaki amaçtan çok oradaki yapıyı kuranın mimari planlaması önemli. Demekki zamanında öyle bir yapıyı uygun görmüş.

Güvenlik amaçlı bazı yerleri kapatmış olabilir. Şuan mail atılamıyorsa bence önce bunun nedenlerine eğilip incelemek lazım. Exchange üzerinden mail gitmemesinin 50 tane nedeni olabilir. İnternette sorun olabilir. Exchange üzerinde servis durmuş olabilir.  Diskte yer kalmamış olabilir gibi bunu dahada arttırabiliriz. Bence ortamda sunucu üzerinde servislere bakıp acilen logları incelemenizde yarar var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/04/2014 19:08
Emre Dasdan
(@EmreDasdan)
Üye

Anlıyorum sizi fakat sistemi kuran kişi artık destek vermeyecek. Mail ile ilgili sıkıntı şöyle: Exchange nin kurulu oldugu sunucuya giremiyorum. nasıl yapabilirim. uzak masaüstü ile denediğimde bağlanmaya çalışıyor 10 sn sonra kullanıcı adı şifre ekranına gelemiyor. sunucu içerisine girememizin sebebi ne olabilir? o sunucunun kasasına reset atsam faydası olur mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/04/2014 19:13
Emre Dasdan
(@EmreDasdan)
Üye

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/04/2014 19:48
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Domain admin şifresi ile sunucuya neden erişim sağlayamıyorsunuz tam bir şey anlamadım açıkçası? Giden vatandaş gerekli bilgileri teslim etmedi mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2014 00:07
bülent sönmez
(@bulentsonmez)
Üye

sisteminiz hakkında daha yarıntılı bilgi verirseniz yardım almanız daha kolaylaşır.Bu verdiğiniz bilgiler yetersiz.

anladığım kadarıyla sistem sanal. Sanal sunuculara erişim 1.) uzak masaüstü ile

2) sanallaştırma platformunun console bağlantısı mevcut ordan masaüstüne erişebilirsiniz.

 

mail sunucunun mail atamamasında çok faktör vardır.ama vpn ile mail sunucu aynı zamanda hata verdi ise firewall ayarlarınızı bir kontrol edin derim.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/04/2014 12:10
Paylaş: