Forum

Server 2008 R2

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@EmreDasdan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, konu hakkında acil yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Server alt yapısı ve kullanıcılar daha önce başkası tarafından oluşturulmuş. Bende yardımcı olmaya çalışıyorum. Serverda 4 ayrı sunucu bulunmaktadır. Birisinde exchange server diğerinde TMG-forefront hyper-v vs. diğeri domain controller sonuncuda ise file server ve terminal server gibi şeklinde oluşturulmuş. Bu şekilde bir sistem oluşturulmasındaki amaç ne olabilir? exchange server olan sunucuya uzaktan bağlanamıyorum ve şuan şirket içindekiler mail atamıyorlar. ve vpn uzak bağlantı yapan dışarıdaki bir bilgisayarımız bağlanamıyor? Konular hakkında acil ne yapabiliriz?

Gönderildi : 17/04/2014 18:53

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sistem oluşturlumasındaki amaçtan çok oradaki yapıyı kuranın mimari planlaması önemli. Demekki zamanında öyle bir yapıyı uygun görmüş.

Güvenlik amaçlı bazı yerleri kapatmış olabilir. Şuan mail atılamıyorsa bence önce bunun nedenlerine eğilip incelemek lazım. Exchange üzerinden mail gitmemesinin 50 tane nedeni olabilir. İnternette sorun olabilir. Exchange üzerinde servis durmuş olabilir.  Diskte yer kalmamış olabilir gibi bunu dahada arttırabiliriz. Bence ortamda sunucu üzerinde servislere bakıp acilen logları incelemenizde yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/04/2014 19:08

(@EmreDasdan)
Active Member
Konu başlatıcı

Anlıyorum sizi fakat sistemi kuran kişi artık destek vermeyecek. Mail ile ilgili sıkıntı şöyle: Exchange nin kurulu oldugu sunucuya giremiyorum. nasıl yapabilirim. uzak masaüstü ile denediğimde bağlanmaya çalışıyor 10 sn sonra kullanıcı adı şifre ekranına gelemiyor. sunucu içerisine girememizin sebebi ne olabilir? o sunucunun kasasına reset atsam faydası olur mu?

Gönderildi : 17/04/2014 19:13

(@EmreDasdan)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Gönderildi : 17/04/2014 19:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Domain admin şifresi ile sunucuya neden erişim sağlayamıyorsunuz tam bir şey anlamadım açıkçası? Giden vatandaş gerekli bilgileri teslim etmedi mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/04/2014 00:07

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

sisteminiz hakkında daha yarıntılı bilgi verirseniz yardım almanız daha kolaylaşır.Bu verdiğiniz bilgiler yetersiz.

anladığım kadarıyla sistem sanal. Sanal sunuculara erişim 1.) uzak masaüstü ile

2) sanallaştırma platformunun console bağlantısı mevcut ordan masaüstüne erişebilirsiniz.

mail sunucunun mail atamamasında çok faktör vardır.ama vpn ile mail sunucu aynı zamanda hata verdi ise firewall ayarlarınızı bir kontrol edin derim.

Gönderildi : 18/04/2014 12:10

Paylaş: