Forum

ORACLE'DA PROCEDURE...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ORACLE'DA PROCEDURES & PACKAGES

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba sevgili ÇözümPark Ailem;

Öncelikle Oracle'da belli başlı procedures vardır.Tabikide bu database adminlerinin çok işine yarar daha önceden oluşturulmuş tabloları kısa yoldan procedures denilen PL/SQL developer'ı açtığınızda sol'da karşınıza çıkacaktır.

Packages ise buda aynı şekilde paket ve parametrelerin olduğu bölüm aynı şekilde PL/SQL'de bu kritik yerlerde nerde nasıl müdahale edeciğimiz kolaylaştır. fotoğraf olarak upload edeceğim.

Gönderildi : 15/01/2009 21:07

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba Mehmet Bey,

Mesajınızın Konu'sunu forum kurallarına uygun olarak küçük harfle yazmanız gerekmektedir.

Forum kurallar için: http://www.cozumpark.com/forums/post/650.aspx

Teşekkürler.

Gönderildi : 17/01/2009 01:11

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba,

Yapmak istediğiniz db de resim tutmak mı ? eğer boyle ise resimin path ini sql de kayıt edip gerektiğinde o path'i okuyarak acmasını sağlayabilirsiniz..

Gönderildi : 17/01/2009 04:21

(@vmcode)
Gönderiler: 32
Eminent Member

Bende eskiden database üzerinde resim ve diğer dosyalarin sadece pathlerinin tutulmasından yanaydım. Ama bu ms-sql ile çalışırkendi. Yedekler oldukça büyüyor ve ulaşımı zorlaşıyordu.

Oracle gibi bir veri tabanı kullanırken bence herşeyi veritabanına gömmek oldukça ideal olmaya başladi. 

Bunun için genelde blob column type i tercih ediyorum. max. 2gb'a kadar içerisinde veri saklayabiliyorum. 

Gönderildi : 23/10/2009 13:30

Paylaş: