Forum

Toad ile tablo oluş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Toad ile tablo oluşturma hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,507 Görüntüleme
(@FATiHYAPICI)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Toad programı ile veri tabanı tablolarını görebilmekteyim. Ve manuel olarak geçmişe
yönelik sorgu yapabiliyoruz ve tablolara ulaşabilmekteyim. Yalnız bu tablolardan verileri düzgün bir
biçimde örnek : hasta numarası tckimlik numarası veya isim soyisimden
sorgulayıp düzgün bir bilgi formunu (excel, pdf olarak ) tablolardaki dataları aktarmak
istiyorum. Nasıl yapılabileceği hakkında yardımcı olabilirmisiniz.?

Gönderildi : 10/01/2012 15:03

(@ugurinal)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Merhaba,

TOAD ile dışarıya sorgularını excel ve html formatında atma imkanın var. DataGrid kısmının altındakiikona tıklarsan "Save as..." pencersi çıkar, oradanda ister excel istersen HTML formatta dışarıya tablonu kusursuzca atarsın.

Gönderildi : 10/01/2012 15:32

(@FATiHYAPICI)
Active Member
Konu başlatıcı

datagrid kısmından dosyayı excele aktarabiliyorum yalnız report dosyası olarak tabloların içindeki verileri örneğin isim soyisim tckimlik no gibi tablolardan sorgularak sabit bir report dosyası formatında (excelde olabilir) dışa aktarmak istiyorum. Yani aynı formada düzenli olarak isim soyisim tckimlik no, geliş bilgisi, tetkik bilgisi, tanı bilgisinin gelmesini istiyorum.  

Gönderildi : 10/01/2012 16:41

(@ugurinal)
Gönderiler: 145
Estimable Member

datagrid kısmından dosyayı excele aktarabiliyorum yalnız report dosyası olarak tabloların içindeki verileri örneğin isim soyisim tckimlik no gibi tablolardan sorgularak sabit bir report dosyası formatında (excelde olabilir) dışa aktarmak istiyorum. Yani aynı formada düzenli olarak isim soyisim tckimlik no, geliş bilgisi, tetkik bilgisi, tanı bilgisinin gelmesini istiyorum.  

Bu söylediğini excele aktardıktan sonra exceldeki pivot table özelliği ile çözebilirsin. Bende performans raporları için çok sık kullanıyorum bunu.

Gönderildi : 10/01/2012 19:12

(@FATiHYAPICI)
Active Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler  ugur bey

Gönderildi : 11/01/2012 10:45

Paylaş: