Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Paylaşılan Takvimi Kişilere Atama Hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,123 Görüntüleme
(@emrecapan)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Paylaşılan bir takvimi kullanıcılara nasıl atayabiliriz acaba onların kabul etmesine gerek olmadan?

Normalde Outlook Web de, panelde paylaşım izinlerinden tek tek ekleyip paylaş dediğimizde kullanıcıya mail olarak düşüyor kullanıcının etkileşimi gerekiyor takviminde görünmesi için.

Powershell üzerinden de ilgili takvime o kullanıcıyı atayabiliyorsunuz fakat bu sefer o kişiye mail gitmiyor ve takviminde de görünmüyor.

Ne yapmak gerekir acaba?

Destekleriniz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/02/2022 02:05

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member

merhaba Office 365 mi yoksa on prem exchange mi kullanıyorsunuz ?

Gönderildi : 14/02/2022 08:31

(@emrecapan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @berkayguzelbeyoglu

merhaba Office 365 mi yoksa on prem exchange mi kullanıyorsunuz ?

E1 lisansı kapsamında Exchange online kullanıyoruz.

Gönderildi : 14/02/2022 08:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Ben bu tip süreçleri tutorial ile son kullanıcının yapabileceği şekilde yazıp paylaşıyorum yapmaları gerekenler bu tip kaynaklarla rahatlıkla hallederler.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/02/2022 14:43

(@emrecapan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Ben bu tip süreçleri tutorial ile son kullanıcının yapabileceği şekilde yazıp paylaşıyorum yapmaları gerekenler bu tip kaynaklarla rahatlıkla hallederler.

İzin atamalarını nasıl yapıyorsunuz? Mesela takvime 40 kullanıcı için atama yapacaksınız, nasıl bir yol izlerdiniz?

Gönderildi : 14/02/2022 14:58

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Outlook arayüzünden kişiye yaptırırsanız yetkiler seçime göre otomatik oluşur. Gördüğünüz üzere de yetkiyi alacak olan gelen mail ile rahatlıkla birkaç tık ile bağlanmış olur. 
Siz merkezi olarak yetkiyi atasanız da alıcı kullanıcı mutlaka arayüzünden ekleme yapması gerekli bunun için yönlendirici/tutorial yazmak lazım o yüzden daha basit olan tüm yolu yazıp anlatmak daha kolay yoludur.

Merkezi request maili nasıl gönderilir bilmiyorum.
-ForwardRequestsToDelegates
parametresi var fakat bu mail gönderiyor mu yoksa yine arayüzden müdahale mi gerektiriyor denemek lazım.

https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/office/exchange-server-2007/aa996340(v=exchg.80)?redirectedfrom=MSDN

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/02/2022 15:14

Paylaş: