Forum

Microsoft partner O...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Microsoft partner Office 365 E3 Lisans Yenileme Belirsizliği

ismail cetin
(@ismailcetin)
Üye

Şirketimizde Microsoft partnerliğinden gelen Office 365 E3, Intune ve Enterprise Mobility + Security E3 lisanslarını kullanıyoruz. Kısa bir süre sonrada lisansların süresi dolacak. Lisans yenileme işlemine de izin vermiyor. Bunun yerine yeni dönemde her üç paketi de kapsayan Microsoft 365 lisanslarını bize veriyor. Bu lisansların da sanırım yeni abonelik olarak tanımlanması ve kullanıcıların eski abonelikten bu yeni aboneliğe taşınması gerekiyor. Bu yeni lisanslar portala tanımlandıktan sonra kullanıcılarda sadece eski lisansları yerine bu yeni lisansları atamak yeterli midir yoksa başka bir yol mu izlenmeli?

 

Microsoft tarafından konu hakkında gelen mail şu şekilde;

Here’s a summary of what we spoke about today during our call: 

  • From Office 365 E3 to Microsoft 365 E3:Office 365 E3 was replaced by Microsoft 365 E3 for competency Partners in April 2021. Microsoft 365 E3 combines the Office productivity suite, Intune features, Enterprise Mobility + Security, and Windows 10/11 (upgrade only). It requires activation as a new subscription and the reassignment of users in Admin Center from Office 365 E3 to the new subscription. You can reassign up to 40 users at a time. 
  • New Appointment Scheduling feature: It is now possible to schedule appointments with the Advocate assigned to your open support request directly from Partner Center. This allows you to schedule the time that is most suitable for you. Click here to learn more.
  • You were additionally informed that Turkish is not currently supported for MPN Partner Support.
  • We also discussed setting up an appointment on the 21stfor the activation and reassignment of users to Microsoft 365 E3. I look forward to speaking to you then. 
Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 09/02/2022 17:40

Umit SEYHAN
(@umitseyhan)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

İsmail Bey selamlar,

 

Kullanıcılarda sadece lisans değişikliği yapmanız yeterli olacaktır.

 

Bilginize.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/02/2022 23:21
Hakan Uzuner beğendi

Paylaş: