Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylaşılan E Posta Kutusu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,476 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar paylaşılan bir e posta kutumuz mevcut ve çok yoğun e posta gönderim alımı yapılıyor. Arşiv özelliği açık ve arşiv kotasıda dolmuş durumda. Arşivleme kotasını arttırabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim. Paylaşılan posta kutularına lisans atamasıda yapamıyorum kapasite arttırabilmek için.

Gönderildi : 16/12/2021 08:32

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Merhaba,

Shared mailbox arşiv kapasitesini artırmak için Exchange Online Plan 2 veya Exchange Online Plan 1+Exchange Online Archiving lisanslarını atamanız gerekir. 

https://docs.microsoft.com/en-us/office365/servicedescriptions/exchange-online-service-description/exchange-online-limits?redirectedfrom=MSDN#StorageLimits

Fakat lisans maliyetine girmek istemiyorsanız Content Search ile arşiv zaman aralığına tekabül eden mailleri dışarıya çıkartıp local bir kopya olarak yedeklersiniz. Bunun ardından cloud üzerindeki arşiv maillerini silip yer açabilirsiniz. Fakat güvenli mi? erişilebilir mi? malesef arşiv gibi değil.

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 16/12/2021 09:01

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

yok üstad ücret konusunda sıkıntı yok.  önemli olan güvenli bir yerde arşivlemek. çalıştığımız firma E3 lisansı olması gerek dedi aldık fakat paylaşılan klasöre atanmadığını gördük. Bugün tekrar görüştük lisans modelinde 100gb kotadan 50gb kotaya düşüldüğünü iletti lisansı iptal edelim dendi. paylaşılan posta kutusuna direk lisansta atayamadım kendi panelimden. 

Gönderildi : 16/12/2021 11:25

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Selamlar,

Exchange online plan 2 lisansında 100 GB mailbox kotası ve sınırsız arşiv özelliği bulunmaktadır. Arşiv alanını otomatik olarak genişletebilme özelliği mevcuttur. Lisansı kullanıcı hesabına atadıktan sonra shared mailbox'ı user mailbox'a convert etmeniz yeterli. Otomatik arşiv alanını genişletme işlemini powershell ile yapabilirsiniz.

Bilginize.

Gönderildi : 16/12/2021 14:29

(@bahattinozkan)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Selamlar;

AutoExpanding diye aratırmanız işinize yaracak makale bulacaksınız.

Gönderildi : 16/12/2021 16:18

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim lisans talep ettim sabah ilk iş geçiş yapacağım

Gönderildi : 16/12/2021 19:23

Paylaş: