Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 İş başlangıç - OneNote Entegrasyonu hk..

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
589 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Office 365 tarafında aşağıdaki aboneliklerimiz mevcut.

Office 365 İş Ekstra (Office paketi mevcut)

Office 365 İş Başlangıç  (Office paketi mevcut değil.)

Microsoft'un ücretsiz olarak sunduğu OneNote üzerinden kullanıcılar arasında ortak paylaşım yapmak istiyorum.

Sorun şu : Office paketi mevcut kullanıcılar OneNote 2016 masaüstü client yazılımını office 365 kullanıcı hesabı ile açabiliyor ve aynı OneNote belgesi üzerinde çalışabiliyorlar herhangi bir sorunla karşılaşmıyoruz.

Fakat İş Başlangıç paketi (E1 kullanıcıları dahil) kullanıcılarımız, OneNote Online ve OneNote mobil (Android) den erişim sağlarken OneNote 2016 masaüstü yazılımı ile oturum açamıyor.

Departmanlar arasında OneNote ile entegrasyon sağlayarak iletişimlerini güçlendirmek istemiştim fakat önüme ciddi bir engel çıktı, aşabilir miyim bu sorunu tecrübe edip çözüme kavuşan kimse var mıdır?

Teşekkürler

Gönderildi : 13/04/2016 18:16

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba 

sorun yaşayan kullanıcılarınızda öncelikle şunu denermisiniz. OneNote online ile oturum açalım. OneNote Online üzerinde her hangi bir not defteri açtığınızda OneNote uygulaması ile aç dediğinizde ne gibi bir aksiyon alacaksınız. Üzerinden tekrar konuşalım. 

Gönderildi : 14/04/2016 11:28

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

sorun yaşayan kullanıcılarınızda öncelikle şunu denermisiniz. OneNote online ile oturum açalım. OneNote Online üzerinde her hangi bir not defteri açtığınızda OneNote uygulaması ile aç dediğinizde ne gibi bir aksiyon alacaksınız. Üzerinden tekrar konuşalım. 

Mehmet bey,

OneNote 2016 yazılımını kaldırdım pc den, makinede Office 2010 kutu lisans içerisinde gelen OneNote 2010 sürümü kaldı sadece.

Bu şekilde gidip OneNote Online üzerinden OneNote uygulamasında aç dediğim zaman OneNote 2010 ile paylaşımdaki not defterini açabildim.

Şimdi bir daha OneNote 2016 indirsem ve kursam yeni versiyonda açar mı bilemiyorum, deneyeceğim.

Gönderildi : 18/04/2016 16:36

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba bir sıkıntı olmayacaktır. 

Ayrıca Control Panel\All Control Panel Items\Default Programs\Set Default Programs altında OneNote 2016 default olarak ayarlarsanız. Windows 10 veya Windows 8.1 içerisinde bulunan Windows OneNote App ile açılmamış olur. 

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 25/04/2016 18:57

Paylaş: