Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 domain yönlendirme

21 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,656 Görüntüleme
(@cevdetonurozcelebi)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar ,

Office 365 yapısını deniyorum şuan , Bu yapıyı kullanmak için aşağıdaki senaryoyu uygulayabilirmiyim ;

[email protected] diye mail adresim var bu adres exchange 2003 üzerinde oluşturulmuş bir cal.Amacım sirketim.com domain adresini hem

exchange 2003 ortamında hemde bazı kullanıcılarda office365 ortamında kullanmak istiyorum .

Gönderildi : 03/02/2012 19:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle Exchange Federasyon işlemi yapmanız gerekli.

Bu işlemden önce aşağıdaki tool yardımı ile ortamınızı bir tarayınız lütfen

http://community.office365.com/en-us/f/183/p/2285/26191.aspx#26191

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/02/2012 00:11

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar Hakan bey ,

Çözüm yolunu şu şekilde buldum ve 4x4 sorunsuz çalışıyor.

Sign in office 365 --> mail --> options --> accounts ---> connected accounts ---> kullanılmakta olan mail hesap bilgilerimizi giriyoruz şifre miz doğrulama işleminden sonra hesabımız rahatlıkla imap ve web tabanlı sistemde kullanabiliyoruz.

Gönderildi : 06/02/2012 19:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ama sorun bu şekilde değildi sanki 🙂 Neyse bunu zaten ben etkinliktede göstermiştim tabi bilmiyorum gelmişmiydin ama yinede tecrübe olmuştur federasyon işleri.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2012 22:58

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan bey tekrar selamlar ,

Office 365 satışa geçtimi türkiye de ? hangi kanallardan alabilirz  

Gönderildi : 10/02/2012 17:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Haziran sonu gibi resmi satış gerçekleştirilecek.

Gönderildi : 10/02/2012 17:57

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler ; Son bir soru  exchange 2003 de var olan pop3 hesabımı yukarıdaki gibi office 365 sisteminde kullanmaya başladım fakat bazen office 2010 da connection sorunları yaşıyorum exchange 2003 de office365 serverlarının bana daha rahat ulaşması için bir yöntem varmı ?

Gönderildi : 10/02/2012 19:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Daha rahat ulaşmak derken ?

Gönderildi : 10/02/2012 19:37

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

folder update lerde çok sık disconnected oluyor send receive de

Gönderildi : 10/02/2012 20:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Cevdet ne yalan söyleyeyim 2003 kullanmayalı çoooook oldu bu nedenle tecrübe etmedim hiç office 365 ile Exchange 2003' ü, incelemek gerekli 🙁

Gönderildi : 10/02/2012 20:31

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar Hakan bey ,

Connection sorununu giderdim.Office365 sayfa sın da bulunan Office Pro.plus yüklemesi ile ilgiliymiş makinem de office 2010 yüklü bunu kurulumu yaptığım connection hatası oluşuyor.Sanırım bende kurulu olan software lerle ile ilgili şu aşamada connection ve account larım çalışıyor.Fakat dikkatimi çeken önemli bir hata var ; Örnek olarak 15:01 de hotmail adresimden office 365 hesabıma bir mail atıyorum 15:02 bile olmadan geliyor 🙂  Outlook inbox mı geliyor 🙂 Ama office 365 de bağlı olan (yukarıda tarif ettiğim şekilde) hesaplarıma mail attığımda aynı hız ve sürede düşmesi gerekirken ben web üzerinden office365 e sign olup outlook bölümünde refresh yapana ne web e neden outlooka mailler  gelmiyor.bekleme süre si ki çok uzun bir süre şuan 30  dk oldu bile 🙁 ve bu bekleme süresi içinde office365 hesabına atılan mail ler outlook ve web ortamına geliyor.Çok önemli bir sorun ; Bu sorundan dolayı belli süreler zarfında web e girip refersh yapmam gerekyor bağlı olan maillerimi görmem için...  ?

Her hangi bir yerde Refresh süresimi var ?(Send Recevie) var ise admin sayfasında göremedim.! 

Gönderildi : 13/02/2012 18:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba

Bağlantı sorununu Office 365 sayfasından indirdiğin outlook 2010' u kurarak düzeldi öyle mi ?

İkinci sorunu ise şöyle anlıyorum

cozumpark.com alan adınız office 365 hesabına ek mail olarak bağladın ( aslında pop olarak, office 365 gidip senin kimlik bilgin ile mailleri çekiyor )

Sen yerleşik mail hesabına örneğin @cozumpark.com">hakan@cozumpark.com a bir mail atıyorsun hotmail üzerinden ancak bunu nerede geç görüyorsun ? office 365 e bağlı outlook tamı yoksa office 365 OWA üzerinde mi ?

OWA için Microsoft bir güncelleme yayınladı,

http://community.office365.com/en-us/b/office_365_technical_blog/archive/2011/10/12/new-sync-capabilities-for-connected-accounts.aspx

Bu adrestede görebileceğin gibi

1 - sen her logon olduğunda connected hesabın kontrol edilir

2 - Yeni bir buton koydular mail arayüzüne buradan kontrol edebilirsin

3 - çok detaylı olmasada artık daha sık kontrol ediyoruz tarzında yuvarlak bir bilgi var

Ancak biraz daha araştırma yapınca bunu saat başı yaptığını görebiliyoruz

http://help.outlook.com/en-us/140/dd181953.aspx?sl=1

Gönderildi : 13/02/2012 19:31

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Günaydın Hakan bey ,

Ne yazık ki dün geceki araştırmalarım da bende aynı sonuca vardım .Office 365 gibi bir system için gerçekten çok kötü ve olmaması gereken bir uygulama sonuç ta bizler ve ya office 365 müşterileri para karşılığı bu system kullanıyor.Hotmail systemide aynı mantıkla çalışıyor.(bedava) Umarım atladığımız bir nokta vardır.Bu sistemi kullanmam için domain adreslerimi microsoft a yönlendirmek zorun da kalmam benim gibi bir çok kişi yi rahatsız edecektir.Benim

amacım bu sistemi seyahat eden arkadaşlarımızın notebook larına kurmaktı ki buda veri bütünlüğü sağlayacaktı.Sistemi incelemeye devam edeceğim karşılaştığım sorun ve önemli detayları sizinle paylaşacağım.Bu sistemi kısa süre içinde kendi ofisimizde kullanmamız gerekli ama bu tip sorunlar beni soğutuyor ne yazık ki

Gönderildi : 14/02/2012 14:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Outlook 2010 programına office 365 hesabını bağlayarak 10dk da bir gönder al yapacak şekilde ayarlamayı denermisin ?

Gönderildi : 14/02/2012 19:10

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yüklü olan  Microsoft Office Outlook 2010  yazılımıma office 365 hesabımı hale hazırda kurulu

Send/Receive Groups ---> Define Send /Receive Groups ----> Schedule an Automatic send/receive every  10 minutes

olarak ayarladım ; 16.34 itibari ile hotmail hesabımımdan office 365 e connected olan hesabıma mail gönderdim.17:20 de geldi aynı sorun yine aynı ;  cached exchange mode da kapattım aynı şekilde devam ediyor.Mailler ortalama 1 saat içinde geliyor

Gönderildi : 14/02/2012 20:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

ok, son yöntemi ms den bir arkadaşım önerdi ondan sana dene dedim ama sanırım bu da işe yaramadı 🙁

Gönderildi : 15/02/2012 02:16

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar Hakan bey ,

Biraz önce sonuca ulaştım . Şuan için sorunsuz çalışıyor.Bununla ilgili ufak bir yaz hazırlayacağım.Çok teşekkürler yardımlarınız için. 

Gönderildi : 15/02/2012 18:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

ok bekliyorum.

Gönderildi : 15/02/2012 20:38

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar Hakan Bey,

Office365 ile olan çalışmalarım hızla ve aralıksız sürüyor.2 adet sorunum daha ortaya çıktı. 🙁 

1. Office Outlook 2007 de New mail -> Send kısmı nın altında account bölümü var (birden fazla hesapta)  ama orada normal de connected account larımın çıkması lazım çıkmıyor bu sorunu gidermek için Microsoft office professional Plus ı yüklemem gerekiyor. Ve ya 2010 office

2. Mac air de Mac office 2011 kurulu office 365 hesabımı kurdum başarılı olarak sorun yok .Tüm update leri yaptım .(Office 365 sitesinde tarif edildiği gibi ) ama yukarıda olduğu connected account hesaplarım from kısmında gözükmüyor. 🙁

Gönderildi : 18/02/2012 17:14

Sayfa 1 / 2
Paylaş: