Forum

Network Analiz ve T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Analiz ve Takip Programı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,816 Görüntüleme
(@teoman)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

55 adet yönetilebilen switch olan büyük bir ağı yönetmekteyim.

lisanslı network izleme programı araştırıyorum.

Programın içeriğinde switch üzerinden portların  data trafikleri switchlerin sıcaklığı power supply durumları yazılımları yada pc ye takılacak flash bellek yada kontrolum dışında networke dahil olacak cihaz için alarm üretebilecek program aramaktayım.

Prtg kısmen ihtiyacımı giderse de daha gelişmiş bir program tavsiye edebilir misiniz?

Gönderildi : 04/07/2019 16:44

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba,

İhtiyacınızı tam olarak belirlemeniz gerektiğini düşünüyorum, böylece daha nokta atışı ürünler konumlandırabilirsiniz. Switch sıcaklığı, power supply durumları gibi konuları monitoring yazılımları ile yapabilirsiniz. PRTG ile tıkandığınız nokta nedir, monitoring tarafında güzel bir ürün. Ek olarak Ipswitch Whatsup Gold ürününü tavsiye edebilirim.

Fakat bilgisayara takılacak usb yada dışarıdan dahil olacak cihazların uyarısını network monitoring yazılımları ile alabilir misiniz bilmiyorum açıkçası. Yapabilen ürün varsa öğrenmiş olurum. Bu ihtiyacınız biraz daha NAC çözümlerine yakın gibi görünüyor. Cisco ISE,Aruba Clearpass gibi NAC çözümlerini inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 04/07/2019 17:16

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Selami bey,

post açarken forum kurallarına uymalısınız, içeriği düzenledim.

zabbix ile switchleri monitor edebilirsiniz.

client tarafında device control için piyasada bulunan endpoint çözümleri işinizi görür.

network erşimlerini kontrol etmek için Semih bey'in belirttiği gibi nac çözümleri talebinizi karşılar.

open source olarak, open nac ve paketfence'i inceleyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/07/2019 23:25

Paylaş: