Forum

aynı ağdaki bilgisa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

aynı ağdaki bilgisayarların gücünü birleştirmek mümkünmüdür?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,070 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar size bir sorum olucak.. aynı networktaki bilgisayarların işlemci veya ram gücünü tek bir bilgisayarda yapılan işlem için kullandırabilirmiyiz? böyle bir şey mümkün olabilir mi? yani güçlerini tek bir noktadaki işlem için birleştirilebilir mi???

örnek vermek gerekirse; bir grafik programı yüklü server düşünelim.. birde aynı ağda 10 tane kasa düşünelim ve hepsi 4 çekirdek işlemcili olsun... yapmak istenilen şey ise; bu serverda yüklü olan grafik programının yaptığı işlemi hızlandırmak için, aynı ağdaki 10 bilgisayarında ağ üzerinden işlemci ve ram gücünü kullanmak.. böylece yapılan işleme hız kazandırmak..

böyle bir şey mümkün olabilir mi? yani bunu yazılım yada donanım taraflıda düşünebiliriz.. iki taraflıda düşünüldüğünde bu mümkünmüdür?

böyle bir şey yazılım yada donanım taraflı olamaz diyen arkadaşlar, neden böyle düşündüklerinide yazarlarsa çok iyi olur..

Gönderildi : 22/04/2009 12:40

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Voltranı oluşturmak mı? Hiç duymadım 🙂

Ama böyle birşeyi yaparsalar süper olur. Lab. ortamlarıda deneylerde işlemleri hızlandırmak için paralel sistemler kullanılıyor ama onuda sanallaştırmada kullanıyorlar diye biliyorum.

Gelecek cevapları bende merak etmeye başladım.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 22/04/2009 13:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

şuanlık aldığım bilğilere göre böyle bir sistem varmış ve genelde 3d ile video programlarında kullanılıyormuş... gerekli net bilğilere ulaştığımda sizlerde paylaşıcam... ama bu arada bilgisi olan arkadaşlar varsa cevapları bekliyorum...

Gönderildi : 22/04/2009 18:51

(@ozqur)
Gönderiler: 8
Active Member

Blade Server ile yapılabiliyor diye biliyorum.

Gönderildi : 25/04/2009 15:15

Paylaş: