Forum

2 modemi bir bilgis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 modemi bir bilgisayara nasıl bağlayabilirim?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,690 Görüntüleme
(@ErtugrulOzal)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşımın elinde 2 tane adsl modem var. Birinin sadece usb portu, diğerinin ise ethernet girişi var.
Usb portu olan modemi bilgisayarın usb portuna bağlayıp internete çıkıyor.  Buraya kadar herşey normal.
Ethernetten çalışan diğer modemi (internete çıkmayacak) de bilgisayarın ethernetine bağlayıp, bu modeme uzaktan erişim programıyla ulaşmak istiyorum. Usb'den çalışan modeme 192.168.1.1, ethernetten çalışan diğer modeme de rastgele 192.168. 89.30 gibi bir ip verdim. Bilgisayar usb'li modemden internete çıkıyor fakat ethernetten çalışan çalışan modemin ethernet kablosunu bilgisayara taktığımda internet bağlantısı gidiyor.
Acaba birşeyi mi atladım? Amacım uzaktan bu bilgisayara bağlanıp, ethernetten bağlı bu modemi konfigure edebilmek. Acaba kabloyu takınca internet neden kesiliyor?

Gönderildi : 19/03/2009 13:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bir bilgisayara iki gw vermeniz halinde böyle bir sorun olacaktır

yani daha özetle bunu yapamazsınız.

pc ye usb modem i gw olarak verirseniz internete yani kendi ip bloğu dışındaki her ip ye bu modemden çıkar , ancak diğer modemden belli ip lere gitmesi için static route yazabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2009 16:03

(@ErtugrulOzal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler. 2 modemi kolayca ayarlayabileceğimi umuyordum.

Gönderildi : 19/03/2009 16:34

(@mehmetdogan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Uzaktan erişimden kastınız nedir ?

Gönderildi : 19/03/2009 17:08

(@ErtugrulOzal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Uzaktan erişim programı Teamviewer ile usb'den internete çıkan bilgisayara bağlanıp, ethernetten bağlanmış bu modemin ayarlarını yapacağım. Müşterim voip özellikli bu modemi konfigure edemedi.

Gönderildi : 19/03/2009 19:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bunu yapmak için usb den internete çıkan bilgisayara teamviewer yükleyin , daha sonra team viewer id nosunu alıp bu makineye bağlanın .. ardından müşterinizden modemi sizin bilgisayarınıza bağlamasını söyleyin ..modemi ethernete bağlamadan önce ethernete modem ile aynı bloktan ip verin yani modem in dhcp si açık olduğu için otomatik ip dağıtmasın ve oto ip dağıtıp makineye çift gw tanımlamış olmasın , kısaca modem örnek airties ise default ip adresi 192.168.2.1 dir sizde elle bu interface e 2.2 verin ve browser a 192.168.2.1 bir yazıp konfigurasyonu yapın .. sonunda hangi eğer bu konfigürasyonu yapmış olduğunuz modemden internete girmek istiyor ise ethernete gw yazması veya ip konfigürsyonunu otomatiğe çekmesi yeterli olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2009 21:30

(@ErtugrulOzal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler. Sorunumu müşterimi yönlendirerek çözdüm.

Gönderildi : 23/03/2009 02:42

Paylaş: