Forum

Yolcu otobüs&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yolcu otobüsüne internet?

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member
Konu başlatıcı

Şehirler arası seyahat yapan bir yolcu otobüsünün müşterilerine kablosuz internet hizmeti vermek istiyoruz. Bu konuda çalışmış olan ya da çözüm bilen varsa fikirlerinizi bekliyorum.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 01/04/2008 17:23

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Bu tür bağlantılar için sanırım Turkcell'in böyle projeleri var görüşmenizde fayda var

Gönderildi : 01/04/2008 17:27

(@CananYorur)
Gönderiler: 3
New Member

Süper bi fikirmiş 🙂

bi yolcu daha ne isterki:)

Gönderildi : 01/04/2008 20:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Edge teknolojisi yardımı ve ap ile istediğinizi yapabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2008 20:48

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Eger bir firma egde ile otobüse net verirse ve ordan 10 kişi ben nete baglanayım derse rezil olma ihtimali yüksek.... ki yolda emin olun egde gidecek ve gprs geçecektir....Hızda haliyle düşecek....

Ama şu çıkaramadıkları 3G çıkarsa burum değişecek 2mps hız söz konusu olacak sonrasında HSDPA (3.5 ) ilede 14mps ye çıkılması teorikte var.

yani firma napıyor internet vermiyor teknolojinin gelmesini bekliyor....Yada uydudan veriyor fiyatlar biraz tuzlu oluyur ki yeni teknolojide ucuz olacagı düşünülemez....

Gönderildi : 01/04/2008 23:03

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Uydu ile internet pahalıya gelir özellikle hareketli sistemler için. inmarsat sistemi vardı seyir halinde otomatik uydu yönünü kendi ayarlar. Gazeteleri okuduğunuzu varsayarsak. Fatura geldiğin de normal gazeteyi helikopterle getirtseydik daha ucuza gelirdi şeklinde yorum yapıldığını biliyorum. 🙂 Tabi kullanan kişinin $ açısından bir derdi yoktu 🙂

http://www.inmarsat.com/

Gönderildi : 01/04/2008 23:48

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member
Konu başlatıcı

Bu durumda dediğiniz gibi 3G yi beklemek daha mantıklı görünüyor.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Eger bir firma egde ile otobüse net verirse ve ordan 10 kişi ben nete baglanayım derse rezil olma ihtimali yüksek.... ki yolda emin olun egde gidecek ve gprs geçecektir....Hızda haliyle düşecek....

Ama şu çıkaramadıkları 3G çıkarsa burum değişecek 2mps hız söz konusu olacak sonrasında HSDPA (3.5 ) ilede 14mps ye çıkılması teorikte var.

yani firma napıyor internet vermiyor teknolojinin gelmesini bekliyor....Yada uydudan veriyor fiyatlar biraz tuzlu oluyur ki yeni teknolojide ucuz olacagı düşünülemez....

Gönderildi : 02/04/2008 20:14

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Bu durumda dediğiniz gibi 3G yi beklemek daha mantıklı görünüyor.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Bu konuda ben turkiyede oldugum için üzülüyorum ::((

Gönderildi : 03/04/2008 03:47

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhabalar.

kamil koç'un man fortuna araçlarında böyle bir sistem vardı hız olarak ta gayet iyidi ama o an için tek kullanıyordum 🙂 hız fena değildi 🙂 aslında danışmakta fayda var derim 🙂 

Gönderildi : 06/04/2008 03:21

Paylaş: