Forum

network kontrol

Bildirimler
Hepsini Temizle

network kontrol

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@EmreEREN)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Sistemimde uzak lokasyonların fazla olmasından dolayı her zaman bu cihazların aktif olup olmadığını test etmek oldukça zor oluyo bunu daha kolay yapabileceğim bir program varmı.. ben ipleri yazayım bastığımda pinglesin gibi mesela...

tşekkürler şimdiden.

Gönderildi : 02/01/2009 00:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhabalar

Whatsup çok başarılı bir uygulama. 48 uzak lokasyonum var tümünü tek ekrandan izleyebiliyorum. Bağlantısı kopuk olanları kırmızı ile aktif olanları yeşil renkle gösteriyor. ping i vs si herşeyi var.

Gönderildi : 02/01/2009 01:39

(@Anonim)
Gönderiler: 0

IPcheck Server Monitor; trial versiyonu 500 tane node kadar sensör desteklemektedir

Gönderildi : 02/01/2009 16:37

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Whatsup oldukça başarılı kesinlikle denemeni tavsiye ederim. İşine yarıyacaktır..

Gönderildi : 02/01/2009 17:48

(@EmreEREN)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

watsup uygulaması fiyat olarak arkadaşlar.. ben internet sitesindeki fiyatları pek dikkatealmıyorum . yada sizler satın mı aldınız.. 

Gönderildi : 09/01/2009 17:32

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

İpCheck Server Monitor ve PGRT Network Monitor ürünleri birleştirildi ve kesinlikle süper bir ürün haline geldi. Hem Tüm sisteminizin UP/DOWN durumunu gerek pinglerle gerekse port sensörleriyle takip edebiliyorsunuz. Ayrıca istediğiniz bilgisayarın disk durumunu servislerinin durumunu vb her türlü protokolü takip etmenize olanak sağlıyor. Trial olarak denemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 09/01/2009 20:32

(@saitcinar)
Gönderiler: 195
Estimable Member

merhaba,

linux tabanlı olarak çalışan ve GPL lisansına sahip CACTI programını size tavsiye ederim. hem linux gibi ücretsiz bir sistem üzerine kuruluyor hemde yazılımın kendisi free lisanslı.

sisteminize bağlı olan her türlü sistemin(win,linux,cisco router ve switch, juniper firewall v.b) erişebilirlik durumlarını, disk,cpu load gibi değerlerini grafiksel bir arayüzle izleyebiliyorsunuz. tabii bundan öncede sistemlerin up/down durumlarını görebiliyorsunuz...

tavsiye ederim.

türkçe el kitabını takip ederek rahat bir şekilde sisteminize kurabilirsiniz.

http://www.cacti.net/downloads/docs/contrib/Cacti-El-Kitab.pdf

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 10/01/2009 18:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Güzel bir bilgilendirme teşekkür ederiz.

Gönderildi : 12/01/2009 00:16

(@saitcinar)
Gönderiler: 195
Estimable Member

rica ederim,

forumda ki arkadaşlara teşekkür etmek lazım kamil bey 🙂

Gönderildi : 12/01/2009 21:59

Paylaş: