Forum

Patch Panelde sonla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Patch Panelde sonlandırma

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
410 Görüntüleme
(@GokayAtatekin)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

sistemde yeni kablolama yapıcaz mevcut sistem sonladırma swich üstünde yeni kablolama sırasında patch panel kullanmazsam sorun olur mu?

tşk

Gönderildi : 26/12/2008 13:24

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Kablo sayınız fazlaysa patch panel bağlantısı düzenli olmanızı sağlar.

Gönderildi : 26/12/2008 13:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Sistemimde 28 server var. Kablolamayı yapmamıştık yani sonlandırma swich te idi ve karmaşıktı. yeniden kablolama yaptım ve patch paneller kullandım. Oldukça başarılı ve kullanımı kolay bir sistem oldu. Yeniden yapacaksanız muhakkak kullanın derim.

Gönderildi : 26/12/2008 19:48

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Profesyonel biriş çıkarmak istiyorsanız elbette patch panel kullanın. Ancak patch panellerin CAT6'ya göre olanını şimdiden kullanırsanız daha iyi olur. Hem CAT5'i hemde CAT6 RJ45'leri takabiliyorsunuz. Ayrıca bilmem Türkiye'de ne kulanıyorsunuz ama Kengsington soketler bana çok kullanışlı, pratik ve sağlam geldi.

Gönderildi : 26/12/2008 23:23

(@GokayAtatekin)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

mevcut binamız kat sayısı ve uzunluk bakımından mt sorunu yaşıyoruz bu yüzden sistem odasının buludğu yer merkez ve bina uygun bir yerinde ek bir merkez yapıcam aradiki bağlantı fiber olucak ama patch panel kullanma konusunda kararsızım çünkü oda yerleri ve kullanım alanı değişebiliyor parch panel ile geldiğim yerde duvarda prizle sonlandırma yaparsam seneye veya daha sonra kullanışsız olma ihtimali bu yüzden düşündürüyor beniii

Gönderildi : 27/12/2008 13:42

Paylaş: