Forum

Zyxel Access point/...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zyxel Access point/Router

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,133 Görüntüleme
(@MertcanGunduz)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ev için Zyxel NBG-418N v2 AP/Router'ından aldım 4 port Lan 1port Wan Modemden 1 tane dipteki odama cat6 kablo çektim bu cihazı AP moduna aldım ve Cat6 cabloyu Lan portlarından birine girdim ama Wifi bağlantısını birtürlü yapamıyor laptopum wifi ismini görüyor bağlanıyor gibi görünüyor ama ip alamıyor. Router modunda sorun çıkmıyor bu modda ca6 kabloyu Wan portuna giriyorum sıkıntı yok. ama bu mod işime yaramıyor çünkü Modeme bağlı nas cihazını göremiyorum ip grupları farklı. 

Bu konuda ne yapmam gerekekiyor. 

2. soru ise AP modunda çalıştırırsam eğer ev içinde laptop hangi cihazın çekim kalitesi iyise otomatik o cihaza bağlantısını nasıl gerçekleştiririm. wifi isimleri aynı olabilir. sanırım buna roming diyorlar

şimdiden çok sağolun.

Gönderildi : 18/01/2018 18:53

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ap modda wan portunu kullanarak erişimi test ettiniz mi ?

modem ve ap'yi aynı ssid ile yayın yaptırırsanız, kısmi olarak istediğiniz elde edersiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2018 05:01

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Ev için Zyxel NBG-418N v2 AP/Router'ından aldım 4 port Lan 1port Wan Modemden 1 tane dipteki odama cat6 kablo çektim bu cihazı AP moduna aldım ve Cat6 cabloyu Lan portlarından birine girdim ama Wifi bağlantısını birtürlü yapamıyor laptopum wifi ismini görüyor bağlanıyor gibi görünüyor ama ip alamıyor. Router modunda sorun çıkmıyor bu modda ca6 kabloyu Wan portuna giriyorum sıkıntı yok. ama bu mod işime yaramıyor çünkü Modeme bağlı nas cihazını göremiyorum ip grupları farklı. 

Bu konuda ne yapmam gerekekiyor. 

2. soru ise AP modunda çalıştırırsam eğer ev içinde laptop hangi cihazın çekim kalitesi iyise otomatik o cihaza bağlantısını nasıl gerçekleştiririm. wifi isimleri aynı olabilir. sanırım buna roming diyorlar

şimdiden çok sağolun.

Öncelikle WLAN ve LAN portlarının aynı VLAN da olduğuna emin olun. Bazı ZyXel cihazlarında wifi ağının ve LAN portlarının farklı VLAn larda olduğunu görmüştüm. Eğer VLAN bilgisi soruyorsa LAN portları için olan VLAN bilgisini Wifi ağınıda girin.

NAS cihazınıza erişebilmeniz lazım, cihaz sizi o ağa NAT layarak gönderiyor o kısımda başka bir sorununuz olabilir.

İkinci soru için cihazlarda romain olup olmadığına bakın yoksa, çok sorunlu olsada ve bir süre sonra işkenceye dönecek olsada Turan Hocanın söylediğini yapabilirsiniz. Çok sorun yaşayınca wifi ağınızı kapatıp açın wifi istemciniz otomatik olarak en yakın cihaza bağlanacaktır.

Tüm sorunları çözmek için daha iyi markalar öneririm :).

Gönderildi : 19/01/2018 12:53

Paylaş: