Forum

RJ11 ADSL Telefon K...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RJ11 ADSL Telefon Kablosunu RJ45 cevirmek Hk

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
5,924 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar, linkteki Wifi Router (linksys WRT1200AC) sahibiyim.Bu Router Connectivity kısmında PPPOe ozelliği var.Ben Superonline fiber kullanırken ONT cihazından gelen Ethernet kablosunu Direk Wifi Router Internet Girişine Takıp (Rj45) router arayüzünden connectivity kısmından PPPOE secip user ve sifre girdiğimde internet ısığı yanıyor ve sorunsuz olarak internete cıkabiliyordum.Şimdi Yeni Taşındığım yerde Fiber olmadığı icin ADSL bağlantısı yapmam gerekiyor.Şimdi Wifi Router ADSL internet kullanmak istiyorum.Duvardaki RJ11 Telefon kablosunu Bir ucunu RJ45 olarak cevirip Wifi Router İnternet(RJ45) girip Connectiviy kısmından PPPOE kısmına ADSL user ve şifre girersem adsl internet sorunsuz olarak bağlıyabilirmiyim ? Bu tip bir tecrubesi olan var mı ? Araya bir adsl modem bağlayıp direk router'a aktarabilirim.Ancak ben arada modem olmadan direk Wifi Router ile bağlıyabilirmiyim bunu merak ediyorum.PPPOE ozelliklerinin olması Modem ozelliği anlamına gelmez mi ? 

User Guide su sekilde yazıyor.;

Internet Port Connect an Ethernet cable to this yellow gigabit (10/ 100/ 1000) port, and to a broadband Internet cable/DSL or fiber modem.

Modem şu ;

http://www.linksys.com/us/support-product?pid=01t80000003pjNKAAY

Şu linkteki aparatı aldım ancak çalıştırmadı.

http://urun.n11.com/diger/rj11-disi-rj45-erkek-ceviricii-P105016836

Acaba  RJ11 to RJ45 kablo bağlantısı doğru olmayabilir mi ? RJ11 Kabloyu RJ45 Uca bağlamak icin RJ45'de renk sırası nedir ? Gerekirse kendim bir adet yapıp denemek istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Umarım anlatabilmişimdir.

Gönderildi : 18/07/2017 23:18

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Merhaba,

Bahsettiğiniz şekilde telefon kablosunu direk olarak ethernet portuna bağlarsanız çalışmaz. 

Sizin bir adsl modeme ihtiyacınız var öncelikle. 

Pppoe kısmı için, adsl modem aldıktan sonra internet kullanıcı bilgilerinizi modeme değil, bu router üzerinde yazarak internet erişimi sağlayabilirsiniz. Bunun içinde adsl modemin bridge desteklemesi gerekmekte. 

Toparlamak gerekirse sizin adsl modeme ihtiyacınız var. 

Gönderildi : 19/07/2017 04:07

Paylaş: