Forum

ağ bağlantısı hakkı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağ bağlantısı hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@aliyigit)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar

Server 2008 R2 sunucumuza Uzak masaüstü bağlantı yaparken donma ve bağlantı kopması yaşamaya başladık daha önce olmuyordu, internet sağlayıcı ile görüştüğümüzde internetten kaynaklanmadığının bilgisini aldık sorunun ne olduğunu ve çözümünü bilen varmıdır?

Modem : Tilgin IPRG AB

Model : HG2301

Gönderildi : 03/07/2017 15:11

(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member

Lokalden de bir bağlantı yapıp deneyin sorun internette mi yoksa sunucuda mı büyük oranda belli olur.

Gönderildi : 03/07/2017 16:12

(@aliyigit)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Enes bey teşekkürler,

Lokalden denendi herhangi bir kasma donma vs. olmadı, her zaman olmuyor arada sırada oluyor ancak acil ihtiyaç halinde sunucuya ulaşım sağlayamıyoruz. 

Gönderildi : 03/07/2017 18:40

(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member

Ağ konusunda fazla bilgim yok ancak lokalde olmuyor ise şayet aklıma ilk gelen karşı tarafın internet bağlantısındaki problemdir diye düşünüyorum (Telekomdan hizmet alıyorsanız interntte problem yok denildiyse %90 yalan söylüyorlardır. Teknik eleman problem var diyor müşteri hizmetlisi yok diyor bana da.) ya da sizin ağ da firewall  varsa onlarda bir problem olabilir diye düşünüyorum. Tabi forumdaki Prof IT ler net cevap verecektir.

Hızlıca çözersiniz umarım. Kolay gelsin.

Gönderildi : 03/07/2017 19:05

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhabalar

Server 2008 R2 sunucumuza Uzak masaüstü bağlantı yaparken donma ve bağlantı kopması yaşamaya başladık daha önce olmuyordu, internet sağlayıcı ile görüştüğümüzde internetten kaynaklanmadığının bilgisini aldık sorunun ne olduğunu ve çözümünü bilen varmıdır?

Modem : Tilgin IPRG AB

Model : HG2301

Bununla ilgili olarak forumda birkaç konu var. Birisinde microsoftun bir makalesi ile srun çözülmüştü. Sanırım bağlantı zamanlarının ayarlanması ile ilgili bir yapı.

Gönderildi : 04/07/2017 11:50

Paylaş: