Forum

Zyxel ve Pfsense ar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zyxel ve Pfsense arasında kaldım(Tavsiye)

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
576 Görüntüleme
(@MuratNazikgul)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkesin değerli yorumları için şimdiden teşekkürler.

kurumumuzda mevcut ağımda zyxel zywall usg 1000 kullanıyordum fakat zyxelin ilave çözümleri ve lisansları ücretli olduğu için

pfsense kurulumu yapıp onu kullanıyorum her ikisninden üstün olduğu tarafları var fakat sizce hangsini kullanmayı tavsiye ederdiniz

pfsensenin sırf captive portal özelliği için kullanıyordum ve bana yönetmesi daha kolay geliyordu

zyxelsin hotspot özelliği varmı pek araştırmadım

Gönderildi : 22/09/2016 21:06

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

belirttiğiniz markayı kullanma zorunluluğunuz bulunmuyor veya lisans süresi tamamlanmış ise, pfsense ile devam etmenizi tavsiye ederim.

app filter sizin için önemli ise, pfsense tarafında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

son sürüm ile ilgili kısa bir yazım mevcut, inceleyebilirsiniz.

http://www.turancoskun.com/pfsense-2-3-1-kararli-surum-yayinlandi/

app filter, loglama ve hotspot tarafını tek bir üründe bitirmek isterseniz, coslat çözümlerini de incelemenizi tavsiye ederim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/09/2016 03:26

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Herkesin değerli yorumları için şimdiden teşekkürler.

kurumumuzda mevcut ağımda zyxel zywall usg 1000 kullanıyordum fakat zyxelin ilave çözümleri ve lisansları ücretli olduğu için

pfsense kurulumu yapıp onu kullanıyorum her ikisninden üstün olduğu tarafları var fakat sizce hangsini kullanmayı tavsiye ederdiniz

pfsensenin sırf captive portal özelliği için kullanıyordum ve bana yönetmesi daha kolay geliyordu

zyxelsin hotspot özelliği varmı pek araştırmadım

Ücretsiz çözümlerde pFsende çok ciddi bir sistem. Ücretsiz bir şeyler arıyorsanız elbette pFsense kullanmaya devam edebilirsiniz. İnsanlarn ücretsiz çözümler yerine bir bayi ya dağıtıcı tarafından desteklenen çözümler kullanmasının nedeni destek imkanıdır, siz kendisi pFsense konusunda geliştirebileceğinize ve IRC/Forum /Wiki gibi kısımlardan aldığınız bilgi ile çözüm üretebileceğinize inanıyorsanız pFsense sizin için iyi bir çözüm olacaktır.

Gönderildi : 23/09/2016 19:31

(@MuratNazikgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tavsiye ve önerileriniz için çok teşekkürler pfsenseyi 1 yıla yakın kullaniyordum  hic bir sıkıntım yoktu taki gecen hafta basi 

Pflockerng paketini yukledikten sonra bu hafta basi acil zywall devreye soktum pflockerng paketinden sonra

Disk kullanimi 100% ulasip internete baglanama sıkıntısı yasadim arastirdigumda loglar ile ilgili sıkıntı oldugunu

Loglari sildigimde duzelmisti ve ertesi gun yine kontrol ettigimde %93 lere ulastigini gordum

Kalici bir cozum ararken baska dosyalari sildim yedegini almamistim her sey normal gorunuyordu ama dns dagitimi gerceklestirmiyordu pfsense

Tekrar temiz bir kurulum yapicam artik fakat pfsense kullanicilarini yeni pfsenseye nasil aktara bilirim.

Gönderildi : 23/09/2016 23:31

(@AnilOncu)
Gönderiler: 49
Trusted Member

yaşadıgın sorun squid kaynaklı olabilir. cron a görev yazarak sorununu düzeltebilirsin

Gönderildi : 11/11/2016 17:40

(@MuratNazikgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Anıl bey cevabınız için teşekkür ederim. 

cron'u hiç kullanmadım araştırdığım kadarı ile zamanlanmış görev gibi bir vazifesi

paketi şimdi indirdim içinde default olarak gelen görevler var bunlara hiç dokunmayayım mı?

daha önceki pfsense olayında ne geldi ise bu cache dosyalarını silmeye kalkışmamdan geldi

sistem tamamen çalışmaz duruma getirdim bu bu diski dolduran dosyaları  hangi kodu kullanmalıyım.

Gönderildi : 11/11/2016 19:18

(@AnilOncu)
Gönderiler: 49
Trusted Member

murat bey merhabalar,

içerisinde default gelen görevleri silmeyin
siz bu işlemi günde bir yaptıracagınız için

minute =1

hour =24

mday = *

mounth = *

wday =*