Forum

Yönetilebilir ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yönetilebilir Switchi Devre Dışı Bırakma

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,156 Görüntüleme
(@azizkaran)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, elimde 48 portlu zyxel gs1910 yönetilebilir switch var, modem ile switchin ip si çakıştığı için internete bağlanamıyorum, yönetilebilir switchi devre dışı bırakıp, yönetilemez olarak kullanma imkanım varmı?

Gönderildi : 29/06/2016 20:18

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

switch web arayüzüne bağlanarak, varsayılan ip adresini değiştirmek daha kolay olabilir.

link'teki döküman işinizi görür.

http://prodotti.zyxel.it/USERSGUIDE/ZYXGS-1910-SERIE.pdf

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/06/2016 20:26

(@azizkaran)
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle cevabınız için teşekkürler, evet dediğinizi denedim ama ip sini girdiğim halde yönetim paneline ulaşamıyorum, sanırım devre dışı bırakmada yönetim panelinden, reset attıktan sonra yönetim paneline girip devre dışı bırakma seçeneği varmıdır diye merak ediyordum çünkü daha öncede değiştirildi ip si, fakat bu sefer switch kilitlenmeye başlıyor, yönetim paneline ulaşamıyorum browser dan, bu sorunların tekrar yaşanmaması için yönetilebilir kısmı komple devre dışı bıraksam belki birdaha kilitlenme yapmaz diye düşünüyorum.

Gönderildi : 29/06/2016 20:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu cihazlar başta vlanlar olmak üzere kurallar ve kısıtlamalara yardımcı olur. Ancak işlevsiz olarak kullanmak isterseniz resetleyin bu şekilde fabrika ayarlarına döner. Üzerinde default vlan kalır. Bu durumdada siz cihazı akıllı olarak aptal switch gibi kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/06/2016 23:25

(@alper-yazgan)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Switch ile modemin kablosunu çıkarın. Bir laptopı switch' e direkt bağlayın ve laptopa statik bir IP verin, switch' in içine direkt bu şekilde bağlanıp IP adresini değiştirebilirsiniz. Bu IP adresinin networkte olmadığından emin olun. Sonra tekrar modeme tekrar bağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 30/06/2016 00:44

(@azizkaran)
Active Member
Konu başlatıcı

cevaplar için teşekkürler, reset atip default ayarlarda kullanmak sanırım işimi görecek, akıllı tarafı işime yaramıyor 🙂

Gönderildi : 30/06/2016 03:57

Paylaş: