Forum

Ağdan dosya kopyala...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağdan dosya kopyalayınca internetin kesilmesi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@Muratelez)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar, Ben 3 5 gün oluyor fibere geçtim ve internet hizi iyi cafemde 3 tane 16lik switch bulunuyor 2 tane switche modemden ayri ayri kablo gidiyor son kalan switche de diger switchten çekmisim ve bir kablo da servera gidiyor, sorunum su serverdan dosya koplayama yapildigi esnada internet baglantisi kesiliyor resmen o switchlere bagli olan bilgisayarlarda internet yok ama koplama suruyor bunun neden ne olabilir acaba yeni modem getirdiler modemin markasi Tilgin HG2331

Not : Ayni bu sekildeyken eski modem, yani fiber olmadan böyle bir sorun yoktu. Getirdikleri modemden servera bir kablo ve 2 musteri bilgisayarına bir kablo cektim yani switch hiç kullanmadan denedim sıkıntı yoktu gayet hızlıydı internet. 48lik bi switch ile denedim yine aynı sorunu veriyordu.

Gönderildi : 02/06/2016 06:09

(@Muratelez)
Active Member
Konu başlatıcı

yardım edebilecek bir arkadaş yok mu ? Şu anda çok kafemde çok sıkıntı yaşıyorum bu konuda.

Gönderildi : 02/06/2016 23:57

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

3 switch içinde, 1 merkez, 2 kenar switch seçin.

modemden, sadece merkezdeki switch üzerine kablo götürüp, kenar switchleri, merkez üzerinden dağıtarak, tekrar deneyebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/06/2016 00:16

(@Muratelez)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba,

3 switch içinde, 1 merkez, 2 kenar switch seçin.

modemden, sadece merkezdeki switch üzerine kablo götürüp, kenar switchleri, merkez üzerinden dağıtarak, tekrar deneyebilirsiniz.

merhaba hocam, hocam aynen dediğiniz gibi yaptım aynı sorunu veriyordu. Tek switch ile de denedim yine aynı değişen bir şey yok sorun devam etti.

Gönderildi : 03/06/2016 01:26

Paylaş: