Forum

windows xp iki ethe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows xp iki etherneti desteklemiyor

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
377 Görüntüleme
(@alibilen)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Degerli arkkadaşlar konu farklı oldugu icin yeni bir başlıkla actım.

problem şu windows xp bir makinada cift ethernet kullanmam lazım birinin ıpsi sabit digeri otomatik olması lazım yalnız ıp aralıgı farklı.

birisi internet birisi program icin 

ancak usb ethernet takınca windows xpye iki etherneti beraber kullanamıyorum..

bilgisayar illa birini görüyo...diger windows 7 makinalarda problem olmadı bu makinanında windows xp kullanılası lazım..

windows xp 3 etherneti destekliyo biliyorum.

sizce nasıl cözebilirim acaba.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 16/02/2016 18:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Driver v.s. gibi sorunlara bakınız. 2 ethernet sorun olmaz. Daha önce çok kez kullandım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/02/2016 00:18

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Hangi ethernet internete çıkacaksa ona ağ geçidi girin, diğerinde ağ geçidi olmasın o zaman kabul eder.

sorun bu değilse tam olarak hatayı yazın: aygıt çakışmasımı, driver problemi mi, detay verirseniz daha kolay çözüm bulunur.

Gönderildi : 17/02/2016 01:03

(@alibilen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim ancak alt ag gecidini sadece internete cıkan ethernete tanımladım..ama ıp li programa yine giremedim.

driverları vs yükledim usb cihazda bir problem yok sistem görüyo tek başına çalışıyo nete giriliyo ama ikisi birden kullanılmıyo  xp kabul etmiyo..bir türlü nasıl cözülecek bilmiyorum..

Gönderildi : 17/02/2016 12:37

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

teşekkür ederim ancak alt ag gecidini sadece internete cıkan ethernete tanımladım..ama ıp li programa yine giremedim.

driverları vs yükledim usb cihazda bir problem yok sistem görüyo tek başına çalışıyo nete giriliyo ama ikisi birden kullanılmıyo  xp kabul etmiyo..bir türlü nasıl cözülecek bilmiyorum..

Kabul etmiyordan kastettiğiniz nedir? Hatamı veriyor? Ekran görünütüsü atarmısınız.

Gönderildi : 17/02/2016 15:01

(@alibilen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam hata vermyio ikiside baglı görünüyo

ancak yine tek ethernet varmış gibi davranıyo..

Gönderildi : 17/02/2016 16:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Bios üzerinden kontrol yaptınız mı durum nedir? Ayarları default olarak kaydedip deneyebiilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/02/2016 17:45

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hocam subnetmaskları ile birlikte verdiğiniz ip adreslerini yazarmısınız

yada Uğur'un yazdığı gibi screenshotlarını eklermisiniz buraya

bir kartın subneti digerini kapsıyor diye tahmin ediyorum

Gönderildi : 17/02/2016 18:25

Paylaş: