Forum

Networkte bir pcden...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Networkte bir pcden diğer pcye...

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba , ağdan bir pcden diğer pc ye dosya aktarımında ,  tam olarak dosya boyutunu yakalayamadım fakat 4 veya 6 GB 'dan sonrasında diye tahmin ediyorum bütün ağ kopuyor, ağ üzerinden uygulama çalıştıran diğer kullanıcıların hepsi düşüyor fakat kopyalama yapan pcler devam ediyor. Ip çakışması,DHCP tarafından herhangi bir uyarı vs bir durumda yok. Neden olabilir? Çözüm bulamadım buna bir türlü?

Gönderildi : 05/05/2015 19:22

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Hocam Selam,

Farklı bir switch denedinmi? Sorun onunla ilgili olabilir. Bende çok önceden bu sorunu yaşadım switch değişikliğiyle sorun düzeldi.

Kolay Gelsin 

Gönderildi : 05/05/2015 19:40

(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member

diğer pc lerde de aynı durum mu oluyor?

Gönderildi : 05/05/2015 19:43

(@guneyoktayli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam Selam,

Farklı bir switch denedinmi? Sorun onunla ilgili olabilir. Bende çok önceden bu sorunu yaşadım switch değişikliğiyle sorun düzeldi.

Kolay Gelsin 

Switch kaynaklı değil neden derseniz diğer pclerde bu sorun yok Asus marka laptopdan veri aktarmaya başladığımda network kopuyor ve bugün karşılaştığım ise Casper marka bir laptop garip bir durum var anlayamadım. Makinaler tabiri caizse tertemiz. Ağımızda sağlam çok şükür. Dediğim gibi kaçırdığımız ince bir detay var ama anlayamadım ¿ 

Gönderildi : 05/05/2015 20:41

(@guneyoktayli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yok mu bu konuda bir çözüm önerisi olan?

Gönderildi : 09/05/2015 13:03

Paylaş: