Forum

Draytek Vigor 2860N...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Draytek Vigor 2860N youtube engelleme

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,335 Görüntüleme
(@Tursunisak)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

İyi çalışmalar.

Ağımızda 1 adet Vigor2860N modem mevcut biz belirli dönemlerde bazı sitelerin erişimini engellemek istiyoruz.

Özellikle ağdaki trafiği ağırlaştırmaması açısından youtube sitesini.

Bu konu ile ilgili bu modeme destek veren ve ithalatını yapan firmayı aradım konuyu ilettim firmada destek sunan arkadaş

'bu modemde youtube sitesini engellenemez' dedi.Nedenini sorduğumda engellenemeyeceğini ve bu sadece youtuba a has bir konu olduğunu söyledi. Yani heryeri engelliyor ama youtube değil.Açıklama bana yeterli gelmediği için konuyu buraya taşıdım..

Öneri ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.  

Gönderildi : 14/04/2015 17:17

(@Tursunisak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Önerisi olan yokmu.?

Gönderildi : 14/04/2015 20:23

(@EmrahOzgiray)
Gönderiler: 62
Trusted Member

url content ve web content kurallarını oluşturdunuzmu? Eğer oluşturmanıza rağmen girilebiliyorsa DNS filter özelliğini yapılandırarak deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 14/04/2015 21:25

(@Tursunisak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

url content ve web content kurallarını oluşturdum. DNS yi denemedim çünkü filtreleme kurallarını oluşturmama rağmen çalışmayınca belirttiğim gibi teknik desteğini aradım.Onlar mümkün değil deyince mantıksız geldiği için konuyu buraya taşıdım.

Müşteri resmi bir kurum netin yoğun kullanıldığı bir kurum.Bağlantıyı çokta fazla kesemiyorum. 

Gönderildi : 14/04/2015 22:22

(@EmrahOzgiray)
Gönderiler: 62
Trusted Member

DNS filter özelliğini aktif edip firewall->filter setup kısmından tüm trafiğe bu kuralı tanımlarsanız probleminiz muhtemelen düzelecektir.

Gönderildi : 15/04/2015 12:17

Paylaş: