Forum

Extreme Networks sw...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Extreme Networks switch port mirroring hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
622 Görüntüleme
(@KadirDumlu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Öncelikler böyle faydalı bir sitenin var olması mutluluk verici emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Şöyle bir sorunum var extreme networks yönetilebilir switch üzerinde 2 portu mirror etmek istiyorum. komutları yazıyorum fakat bana loop_back port oluşturmamı zorunlu kılıyor. sadece mirror komutunu yazdığımda eksik komut uyarısı veriyor. Tam olarak loop_back port mantığı nedir? trafik loglarını bu port üzerinden mi monitor etmem gerekiyor? 

Extreme switch üzerinde mirroring yapan bir arkadaşım varsa yardımarını bekliyorum teşekkürler. 

Gönderildi : 18/02/2015 16:06

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

"Loopback interface, fiziksel olarak varolan bir interface değildir. Tanımlama olarak tıpkı gerçek bir interface gibi IP adresi alır ve paket alışverişinde bulunur. Ama aslında bu sanal bir interface’tir. Loopback interface, tüm interface’leri temsil ediyorda diyebiliriz. Çünkü loopback interface’sine gelen bir paketin, router’a giriş yapacağı sabit bir fiziksel interface yoktur."

Gönderildi : 24/02/2015 18:14

(@KadirDumlu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim ibrahim bey,

Gönderildi : 24/02/2015 19:02

(@mehmetkarakann)
Gönderiler: 2
New Member

"Loopback interface, fiziksel olarak varolan bir interface değildir. Tanımlama olarak tıpkı gerçek bir interface gibi IP adresi alır ve paket alışverişinde bulunur. Ama aslında bu sanal bir interface’tir. Loopback interface, tüm interface’leri temsil ediyorda diyebiliriz. Çünkü loopback interface’sine gelen bir paketin, router’a giriş yapacağı sabit bir fiziksel interface yoktur."

ibrahim bey selamlar;extreme switch hakkında destek alabilir miyim?

Gönderildi : 25/09/2016 15:01

Paylaş: