Forum

Client makinada a&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client makinada açık portlar nasıl kapatılır.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,901 Görüntüleme
(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bir pc de nmap ile tarama yaptım 49152,49153,49154,49157,49158,49165,139 nolu portların açık olduğunu gösterdi.

139 nolu portu kapattım netbiosu devre dışı bırakarak ama diğerlerini nasıl yapacağımı bulamadım.

Client bir pc de bilmediğimiz portları kapatmak için ne yapmak gerekiyor.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 25/12/2014 20:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Güvenlik duvarını aktif edip sadece ihtiyaç olan tool ve portlara izin verebilirsiniz. Portları kurulan uygulamalar da açabilmekte bunları incelemek gerekli. Bunun dışında client tabanlı software firewall kurarak seçilen portlar dışında herşeyi durdurabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2014 22:09

(@mehmethanifi)
Prominent Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey cevabınız için teşekkür ederim. client tabanlı software firewall programı araştıracağım. Peki siz böyle bir durumda ne yapıyorsunuz? software tabanlı program mı kullanıyorsunuz yoksa başka bir yönetimi var mı?

Çok teşekkür ederim. 

Gönderildi : 25/12/2014 22:44

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Comodo firewall gibi kolay çözümler vardı eskiden.
Kurumsal da client güvenlik duvarları açık tutuluyor. streaming, remote gibi özel toollar ve hangikap oluşturabilecek protokol, port erişimleri olan araçlar personele kullandırılmıyor yasaklanıyor. Asıl önemlisi local daha kolay izlenebildiğinden dış kapı sağlama alınıyor firewalllar ile kurumsal ihtiyacın dışında ki tüm portlar kapatılıyor yada nat lanıyor. Bu durumda tool'lar dışarı çıkamıyor dışarıdan içeriye mümkün olduğunca deny çekilmiş oluyor. local deki politika 80, 443 üzerinden çıkan tool'lar var olduğu için önemli. Bu işin etkinliği gpo dan websense, pfsense vs ile protokol izlemeye doğru parasına göre arttırılabiliyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2014 23:55

(@mehmethanifi)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim İbrahim bey.

Gönderildi : 26/12/2014 12:21

Paylaş: