Forum

Yurt İçin İnte...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yurt İçin İnternet Kullanımı

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba,

Normal Şartlarda bahsettiğiniz işleri yapabilmek için iyi bütçe gerekir, ama malesef iş bilişim yatırımlarına gelince musluklar hep kısık akar 🙂

Size en ekonomik çözüm önerim mikrotik X2AH1100 Router Firewall cihazı sanırım kurulum dahil 550 usd civarı bir maliyeti var. 500 Kullanıcı ve 5651 Log, Load balancing gibi bir çok işi bir arada çözebilirsiniz. Ayrıca Vlan ve HotSpot uygulamasıda var. İlk tercihim lisans üzerinden çalışan bir sistemdir ama bütçe yok ise yapılcak bişi yok.

AP Olarak önerim UBNT Unifi LR Ap olabilir. Hp VM200 Ap cihazlarıda iyidir. Tercih sizin. 

Bol şans.. 

Gönderildi : 16/11/2014 01:04

(@h-ibrahimbenli)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Normal Şartlarda bahsettiğiniz işleri yapabilmek için iyi bütçe gerekir, ama malesef iş bilişim yatırımlarına gelince musluklar hep kısık akar 🙂

Size en ekonomik çözüm önerim mikrotik X2AH1100 Router Firewall cihazı sanırım kurulum dahil 550 usd civarı bir maliyeti var. 500 Kullanıcı ve 5651 Log, Load balancing gibi bir çok işi bir arada çözebilirsiniz. Ayrıca Vlan ve HotSpot uygulamasıda var. İlk tercihim lisans üzerinden çalışan bir sistemdir ama bütçe yok ise yapılcak bişi yok.

AP Olarak önerim UBNT Unifi LR Ap olabilir. Hp VM200 Ap cihazlarıda iyidir. Tercih sizin. 

Bol şans.. 

mikrotik X2AH1100 Router Firewall bu ürünün Türkiye' de desteği var mı araştırdım ancak göremedim.

zyxell usg 100 Plus iş görür mü sizce? 

Bir çok kişi video vs. şeyler izleyecek.

Ayrıca torrentide kapamalıyım.

Log içinde bir firma var 100 TL kurulum ücreti alıyor Aylık 49 TL ödüyorsunuz.

1 yıllık sözleşme ile log kaydını tutuyor bünyenizde 

Gönderildi : 16/11/2014 03:05

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Destek konusunda haklısınız aldığıınız yerden destek alabiliyorsunuz. Zyxell USG100 sizin kapasitenize yeterli olmayacaktır. USG200 veya USG 300 düşünebilirsiniz. 

Gönderildi : 18/11/2014 02:41

(@AnilOncu)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Benim genel olarak kullandıgım Tplink'in tl-r480t+ ile iki hattı birleştirip dhpcyi roueterdan yaparsın torrent'i engellersin kullanıcı başına hız tanımlayıp kullanıma geçersin.

Gönderildi : 19/11/2014 04:51

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Benim genel olarak kullandıgım Tplink'in tl-r480t+ ile iki hattı birleştirip dhpcyi roueterdan yaparsın torrent'i engellersin kullanıcı başına hız tanımlayıp kullanıma geçersin.

DrayTek düşünebilirsiniz. 

Gönderildi : 20/11/2014 13:31

Paylaş: