Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

POE nedir

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

POE tanımına kıyorum Power Over Ethernet = Ethernet üzerinden güç . buna göre benim anladığım ethernet vasıtası ile elektrik aktrımı mı yapııyor.

Yoksa yanlış bi anlamamı var 

Gönderildi : 09/09/2008 12:54

(@YalcinGurkan)
Gönderiler: 43
Trusted Member

POE tanımına kıyorum Power Over Ethernet = Ethernet üzerinden güç . buna göre benim anladığım ethernet vasıtası ile elektrik aktrımı mı yapııyor.

Yoksa yanlış bi anlamamı var 

Merhaba,

Doğrudur.Özellikle A.P. lerde çok faydalı bir özellik sadece data kablosu ile hem elektrik hemde datayı taşımanıza olanak sağlar.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 09/09/2008 13:05

(@MuratYaman)
Gönderiler: 104
Estimable Member

Peki bize bunca zaman kafamıza vura vura elektriğin yaratmış olduğu elektromanyetik alanlar data kablolarını etkiler kesinlik bu iki kabloyu yanyana geçirmeyin götürmeyin öğretildi burada olay nasıl oluyor ?

Gönderildi : 30/07/2011 16:26

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

CAT6 tipi kabloların içerisinde zaten kablo gruplarını ayıran bir plastik ayıraç bulunur(bunu biliyoruzu hepimiz zaten), ayrıca 2 şerli 4 per kablonun sarım şekli birbirini en az etkileyecek şekilde dizayn edilmiştir. Burada enerji data alıp veren kabloları en az etkileyen uçtan verilmektedir.
Bize öğretilen doğruydu hep data ile enerjiyi ayırın 1 enerji kablolarından çok yüksek enerji geçer ve siz bu iki kabloyu yan yana döşediğinizde enerji kablosunun sizin data kablosu içindeki data taşıyan hat ile yan yana gitmesini engelleyecek bir şansınız yoktur maalesef. POE destekli cihazlara giden enerjide zaten o büyük data kablolarından geçen enerjiye göre oldukça az miktarda olduğu çok büyük problemler yaratmamaktadır kullanıcılarına.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/07/2011 16:52

Paylaş: