Forum

Bridge mi Route mu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bridge mi Route mu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@CanEzgiAydemir)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

kolay gelsin 

raspberry ile yaptığım bir proje içerisinde network bilgimin eksikliğinden dolayı bir yerde tıkandım. Bu nedenle yardımlarınıza ihtiyacım var. Arkadaşlar elimde iki adet wireless dungle var. Bu dunglelardan birisi ile wireless yayın yapan bir modeme bağlanarak diğer kart üzerinden bu yayını kuvvetli bir şekilde iletmek istiyorum. yani kısacası bir wireless repeater yapmak istiyorum. Kullanılan işletim sistemi ise debian türevli bir linux. Burada soruya gelecek olursak bu iki dungle arasındaki iletişimi nasıl bir protokolle sağlamalıyım burada bridge mi yoksa route işlemi mi yapmalıyım? Ya da başka önerebileceğiniz bir protokol var mıdır?

Yardım eden herkese teşekkürler. 

Gönderildi : 08/03/2014 18:00

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba,

Aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

Bol Şans !

http://www.cozumpark.com/forums/post/41992.aspx 

Gönderildi : 08/03/2014 20:43

(@CanEzgiAydemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler çok faydalı bir link yazan arkadaşa da teşekkürler.

Gönderildi : 08/03/2014 22:41

(@CanEzgiAydemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

şimdi bridge konusunda karar kıldım yanlız bridge kurduğum anda sistem saçmalıyor. bazen wlan1 açılmıyor. bridge'i wlan0 ve wlan1 üzerine kurdum ama yinede işin içine eth0 da karışıyor onu nasıl aradan çıkartabilirim. Bir fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? bu arada wlan0 yayın yapan, wlan1 de modemden yayını alan wireless dungle. ayrıca işletim sistemi linux.

Gönderildi : 09/03/2014 21:32

Paylaş: