Forum

Hangi Bilgisayarın ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hangi Bilgisayarın ( İp 'nin ) Hattı ne kadar kullandığını belirleme ?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
386 Görüntüleme
(@hakankaya)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Copy centerda çalışıyorum ve bir çok bilgisayar ve büyük Yazıcı bağlı networke.

1 Gbit 24 Lü Swich var hp marka tam modeli aklımda değil ben hangi ipnin ne kadar veri gönderip aldığını görebilirmiyim acaba ?  

Teşekkürler 

Gönderildi : 03/03/2014 12:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Switch marka ve modeli verebilirseniz daha iyi olur. Yönetilebilir bir cihaz ise hat istatistiklerini görebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/03/2014 13:15

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Copy centerda çalışıyorum ve bir çok bilgisayar ve büyük Yazıcı bağlı networke.

1 Gbit 24 Lü Swich var hp marka tam modeli aklımda değil ben hangi ipnin ne kadar veri gönderip aldığını görebilirmiyim acaba ?  

Teşekkürler 

Sürekli takip etmek istiyorsanız SNMP yazılımları ile kayıt çekmeniz gerekir, sürekli değil sadece anlık görmek isterseniz switchin içinde port bazında bu özelliklerin olması gerekiyor. Eğer sizdeki model yönetilebilir değil ise SMC model switchleri kullanabilirsiniz. Hem frame bazında ayrı ayrı gösterebilir hemde TX/RX olarak gösterebilir.....

Gönderildi : 03/03/2014 13:21

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba,

Hp switch'e web interface ile bağlanıyorsanız Status sekmesinden  Port summary ve Port Statistics kısımlarından aktiviteleri görebilirsiniz.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 03/03/2014 13:39

Paylaş: