Forum

İşletmede notebook ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İşletmede notebook kullanımının dezavantajları nelerdir?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@SuleymanUZUN)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

yeni bir proje için çalışacağım... Gelen müdürüm masa üstünde daha şık görüneceği için departman müdürlerinin (on adet) notebook kullanmasını uygun görmüş. "Müdürler notebooklarını taşıyabilsinler, alıp götürebilsinler. evde de iş yapabilsinler" diyor. Normal kullanıcılara (15 adet) all in one pc vereceğiz.

Sunucu yönetimli antivirus ve wsus kurmayı düşünüyorum. Kullanıcılara yönetici yetkisi vermeyeceğim ve hatta Group Policy kuralları uygulamak istiyorum. (başımın ağırmasını istemiyorum diyeyim)

Bu durumda bütün kullanıcıların sabit masaüstü bilgisayar kullanması gerektiğini söyleyebilir miyiz? AD üyesi notebooklarda nasıl problemler yaşayabileceğimi ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini söyleyebilir misiniz lütfen?

Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/02/2014 17:08

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

MErhaba,

Ad üyesi notebooklar, pc ler, all in one ürünler diye ayrım yapmak çok doğru bir yaklaşım değil. önemli olan sizin uygulayacağınız gpo lar. Eğer notebooklar domaine uzun bir süre girmeyecekse onlarda ki domain ticket süresini vs ayarlamanız. Cihaz tarafında ayrım yapmak doğru değil.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2014 17:28

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Herkese merhaba,

yeni bir proje için çalışacağım... Gelen müdürüm masa üstünde daha şık görüneceği için departman müdürlerinin (on adet) notebook kullanmasını uygun görmüş. "Müdürler notebooklarını taşıyabilsinler, alıp götürebilsinler. evde de iş yapabilsinler" diyor. Normal kullanıcılara (15 adet) all in one pc vereceğiz.

Sunucu yönetimli antivirus ve wsus kurmayı düşünüyorum. Kullanıcılara yönetici yetkisi vermeyeceğim ve hatta Group Policy kuralları uygulamak istiyorum. (başımın ağırmasını istemiyorum diyeyim)

Bu durumda bütün kullanıcıların sabit masaüstü bilgisayar kullanması gerektiğini söyleyebilir miyiz? AD üyesi notebooklarda nasıl problemler yaşayabileceğimi ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini söyleyebilir misiniz lütfen?

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Bir çok işletmede masaüstü kullanımı olarak notebook görünüyor. Öncelikli tercih şık görüntüsü tabii, daha sonraki neden mobilite. Eğer bu durumda olduğunu düşündüğünüz kullanıcılar var ise HP Elitebook serilerini tercih edin. İş istasyonun mobil yetenekli olan modelidir. Biraz araştırma yaptığınızda ihtiyacınız olan modeli bulabilisiniz.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 07/02/2014 03:11

Paylaş: