Forum

Programların deneti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Programların denetimi ve güncelleme indirme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu internet ağ trafiğinizi ister istemez etkileyecektir. Şöyle bir durum var ki neredeyse tüm virus programlarında merkezi update sistemi var. Bunu virus programınızı söylerseniz netleştirebiliriz. Tek bir makina ortak bir noktaya indiriyor  ve geri kalan kullanıcılar bu noktadan iç ağdan güncellemeleri hızlıca çekiyor.

Windows işletim sistemleri içinde aynı şekilde bu işi wsus (Windows server update system) isimli rol gerçekleştiriyor.
Saygılarımla. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/01/2014 14:20

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba,

Şirketinizde nasıl bir sistem yönetimi var bilmiyorum ama bu iş için en ideal çözüm bana göre Microsoft System Center ailesinden SSCM gibi geliyo. Microsoft ürünlerinin uygulama dağıtma, güncelleme yayınlama, aynı zamanda bir çok 3 party uygulamların msi paketleri olmaksızın deploy edilmesi işlemlerini ve günceleme paketlerini yayınlamak için kullanmanızı tavsiye ederim. Forumda bu ürünler ile ilgili bir çok makale ve topic mevcut en ideal çözümü bulacağınızdan eminim.

Kolay gelsin,, 

Gönderildi : 02/01/2014 15:15

Paylaş: