Forum

switch üzerind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

switch üzerinden sabit ip dağıtmak

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
777 Görüntüleme
(@ademyalcin)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba iyi günler ; 

bir birimde switch kullanmak istiyorum fakat  şöyle bir sorun var bu birimde sadece daha önceden kanallar üzerinden sağlandığı için o kanaldan gelen bir hattan switche bağlantı yapacağım ve o switch her seferinde yeniden ip verecek bu da yasak ben bunu nasıl aşabilirim. ?

Gönderildi : 02/12/2013 13:01

(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member

Konuyu biraz daha açıklayabilir misiniz?

Soruyu daha açık ve teknik bir dille yazarsanız sanıyorum daha çabuk ve çözüm odaklı bir yanıt alabilirsiniz..

Kanaldan kasıt nedir? IP dağıtmayı kim yasaklıyor. Switch yönetilebilir bir switch mi? vs.vs.vs...

Gönderildi : 02/12/2013 13:35

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba iyi günler ; 

bir birimde switch kullanmak istiyorum fakat  şöyle bir sorun var bu birimde sadece daha önceden kanallar üzerinden sağlandığı için o kanaldan gelen bir hattan switche bağlantı yapacağım ve o switch her seferinde yeniden ip verecek bu da yasak ben bunu nasıl aşabilirim. ?

Kanalden gelen kablo ucuna switch takarak çoğaltmak istiyorsunuz sanırım. Bilgi işlem bir önlem almadı ise takıp kullanabilirsiniz ve bağladığınız her cihaz DHCP den IP alabilir ama merkezde hem o porttan gelecek MAC hemde IP için kural yazılmış ve o porttaki Dynamic Ip adresleri limitlenmiş olabilir o nedenle switch taksanızda yine sadece siz IP alabilirsiniz.

Gönderildi : 05/12/2013 03:04

Paylaş: