Forum

Paylaşımdaki yazıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylaşımdaki yazıcı problemi

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@HilmiCAKMAK)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba;

şöyle bir problemim var... iki makine var birinde hp1020 kurulu diğerine paylaşım alıyorum .şu zamana kadar çalışıyordu .lakin şimdi yazı ekli çıktıyı gönderiyoruz fakat yazıcıda herhangi bi hareket yok bağlı olan bir başka pcden çıktı gönderiyorum . yazıcıyı silip tekrar ekledim. kurulu olduğu makinadan sildim tekrar kurdum fakat nafile 🙁 bi türlü cıktı gönderemiyorum. sınama sayfası gönderiyorum. alttan balon çıkıyo belge yazıcıya gönderildi diye ama TIK yok . ne olur yardım edin . 

Gönderildi : 30/09/2013 21:04

(@mervandenizer)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Merhabalar

1.Paylaşan makinenin ipsi değişmiş olabilir.

2.Gelişmiş paylaşım ayarları değişmiş olabilir.

3.varsayılan yazıcı değişmiştir. 

Gönderildi : 01/10/2013 00:20

(@HilmiCAKMAK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yazıcı makinaya tekrar kaldırılıp kuruldu . sorun devam etmekte ip değişmiş olsa sunucu üzerine ulaşamaz gp'ye dahil olamaz paylasım alanına ulaşamaz ıp aynı başka bir makina hiç değiştirilmeden yazdırma yapabiliyo ilgili yazıcıya 

Gönderildi : 01/10/2013 11:01

(@HalilDENiZ)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba,

Benzer bir sorunla daha önceden karşılaşmıştım.Ben problemi 'görev yöneticisi'-hizmetler bölümünde  ' yazıcı biriktiricisi ' diye bir hizmet uygulaması var.Durdurulmuş durumdaydı.Onu tekrar başlatarak çözmüştüm.Kesin çözüm değil ama bir kontrol etmenizde fayda var.

Gönderildi : 01/10/2013 17:27

(@HilmiCAKMAK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

onuıda kontrol ettim aktif hatta garanti oldun diye durdurup tekrar başlattım ama nafile renkli bi network yazıcı var o da kurulu ona gönderiyo ama paylaşımdakine gönderemiyorum regeditten tüm yazıcı dosyalarını windows\system32\spool altındakileri drivers altındakileri hepsini kaldırdım yazıcılara ait eser bırakmadım ama sonuç yok... sonucu bulamazsam formata gideceğim ama mutlaka çözümü olmalı ben bunun peşindeyim .

Gönderildi : 01/10/2013 18:11

(@orkununal)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Çıktı gönderdiğin bilgisayarda yazının driverlerini kaldır yeniden kur

yazıcının çevrim içi olduğunu kontrol et

bilgisayarın yazcının bağlı olduğu birlgisayarı görüp görmediğini kontrol et

Gönderildi : 02/10/2013 19:14

(@HilmiCAKMAK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çıktı gönderdiğin bilgisayarda yazının driverlerini kaldır yeniden kur

yazıcının çevrim içi olduğunu kontrol et

bilgisayarın yazcının bağlı olduğu birlgisayarı görüp görmediğini kontrol et

hepsini yaptım herşey normal hatta yazıcı özelliklerinde temizle seçeneği var onu gönderiyorum işlem yapıyo yazıcı ama sayfa göndermiyo 

Gönderildi : 03/10/2013 17:45

(@HalilDENiZ)
Gönderiler: 6
Active Member

Hocam

Bide etki alanlarını kontrol eder misin?

İki bilgisayarda aynı etki alanında mı?(ev,iş,ortak ağ gibi)

Eski çalıştığım yerde sırf bu yüzden çalışmayan bir hp yazıcım vardı:S 

Gönderildi : 03/10/2013 18:53

(@HilmiCAKMAK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hpyi aradım konuyla ilgili ofislerde usb yaıcı kullanma diyorlar network al diyorlar bnde eskilerimin içinde bulduğum hpjet direct175x printserverla sorunu cözmüş bulunuyorum

Gönderildi : 28/10/2013 13:21

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Hocam ,

Kullandığınız bilgisayarların işletim sistemi nedir? Windows 7 yada Xp farketmez temiz bir windows 7 yada xp den windows\system32\spool klasörünü kopyalayıp sorun yaşadığın bilgilsayara yapıştırdığında sorunun muhtemel olarak düzelebilir. 

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 01/11/2013 20:36

Paylaş: