Forum

Eve fiber internet ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Eve fiber internet bağlatım çok yavaş yardım !!!

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@muhammetmaboc)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin arkadaşalar 

3 gün önce eve fiber internet baglatım. akşam youtube den bir film izlemek izlemek istedim zorla izledim donup durdu. 
bağlantı hızını test ettim (download hızı) 0,600-700 mbps arasında bi sonuç çıktı şok oldum başka internet sitelerinde test ettim sonuç gene aynı 
bu sorun modemden mi yoksa kablolardan mi anlamadım 
modemin markası = AİRTES 205 modem eski oldugundan sebep mi 
evin kablo tesita yeni dairenin içine kadar CAT6 kablosu çekili 
telekomun santralı (panosu) hemen yan binanın altında camdan baktıgımda görüyorum santralı 
yardımcı olursanız sevinirim 
şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

Gönderildi : 21/09/2013 15:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hizmet aldığınız yer ile bu konuda irtibata geçtiniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/09/2013 21:34

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Telekom hizmet verirken "kadar" diye bir kısım varya oraya bayılıyorum " gigabite kadar ama belki siz 1 mbit alırsınız 🙂

Gönderildi : 22/09/2013 22:44

(@muhammetmaboc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sorun modemden miş araştırdım epeyi herkez modemin vdsl olması lazımmış yada adsl+2 olması lazımmış 

abone olurken kadın hiç bilgi vermedi modemin varmı diye sordu bende var dedim öyle oda daha bişey demedi.

yarın ttnet gidip bakacam ellerinde nasıl modemler var AİRTİES 5650 modemi öneriyorlar herkez vdsl destekli ttnetin verdi modem var xycel vmg3312 diye bir modem veriyormuş bu ikisinin arasınd kaldım  

Gönderildi : 22/09/2013 23:53

(@VOLKANSARI)
Gönderiler: 18
Eminent Member

evet ttnet modem veriyor, basvuru yaptıgınız yere gitmeniz yeterli olacaktır. vdsl e geçtiğinize pişman olmayacaksınız 🙂

Gönderildi : 23/09/2013 06:09

(@muhammetmaboc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ttnet gidecem zatende hangi modem öneriyorsunuz vdsl geçmedim ki yeni abone oldum 😀

Gönderildi : 23/09/2013 14:40

Paylaş: