Forum

Huawei Modem ve Air...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Huawei Modem ve Airties 4410 Acces Point

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,995 Görüntüleme
(@ErenDeniz)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Huawei modeme Airties air 4410 access point ağlantısı konusunda çözüm bulun varsa yarımdı olmasını rica ederim.

Şifreleme türü, kanal, şifre, mesh ayarları falan yapıldı fakat access point üzerinden internet erişimi olmuyor.

Gönderildi : 11/03/2013 15:25

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba Eren Bey;

Modeminizle ilgili nasıl bir sorun yaşıyorsunuz, detaylı belirtirmisiniz? Ve "Çözüm bulun" şeklinde emri vaki cümleler kurmanız çözümpark bilişim portalı bünyesindeki üyemize yada üyelerimize yakışmaz, lütfen uslubunuzu düzeltiniz.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 11/03/2013 16:08

(@ErenDeniz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yanlış yazılmış bir cümle oldu siz yazınca farkına vardım.  "çözüm bulun varsa" diye bir cümle gerçek olamaz dimi 🙂 çözüm bulan olarak düzeltiyorum.

Huawei modemle airties air 4410 access point eşitlemesi yaşanan sorun  

Gönderildi : 11/03/2013 16:19

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

Şimdi, Link üzerinden Access pointinizin güncel yazılımını indirip cihazınızı güncelleyin, daha sonrasında mesh ayarlarını tekrar yapılandırın, ayarları yapılandırırken Access point içerisinde DHCP Client Olarak gelecektir bunu kapalı olarak yapın ve ayarlarınızı kaydedin, mesh yöntemiyle eşledikten sonra kablosuz ağ ayarlarının içerisine girip "Çalışma Modu" kısmını Köprü olarak yapılandırın, hemen altında çevrenizdeki wireless cihazlarını tarayacaktır. Kendi cihazınızı bulduktan sonra buna bağlanın ve eşitlemeyi tamamlayın, bu şekilde yaptıktan sonra bağlantınızın sağlanması gerekmektedir. Kontrol edip bilgi verebilir misiniz?

Kolay gelsin

İyi Çalışmalar

Airties

Gönderildi : 11/03/2013 17:02

(@ErenDeniz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çalışma modunu köprü yaptığımızda kablosuz bağlantı sağlanmıyor ki 

Gönderildi : 11/03/2013 17:20

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

Söylediğim diğer işlemleri yaptınızmı? DHCP Kapalı ve cihaz yazılımı güncellendimi?

Gönderildi : 11/03/2013 17:39

(@ErenDeniz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

O işlemleri yaptım normal access point tanıtım işlemlerini gerçekleştirmiştim zaten sadece cihazlar birbirini zaten görüyor, fakat internete cıkamıyorum. Çözüm bulan varmı derken normal işlemler haricinde farklı yöntemler ile bu sorunu çözmüş olanlar varmı demek istemiştim.

Gönderildi : 11/03/2013 17:43

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

Access point e bağlanıyorsunuz ama DHCP sinden kaynaklanan sorun nedeniyle internete çıkamıyorsunuz, yani sonuçta mesh aracılığı ile bir birini cihazlar eşliyor, Yani Wireless le bağlandığınızda Access point otomatik olarak gateway i huawei göstermesi gerekiyor ki internete girebilesiniz, Access Point Modem arayüz IP adresini sağlayın DHCP yi kapatın tekrar kontrol edin derim 🙂

Gönderildi : 11/03/2013 17:59

(@ErenDeniz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Komik olan sizin net bir bilgiye sahip olmadan sorulara cevap veriyor olmanız olsa gerek 🙂 access pointi köprü modunda çalıştırmak gibi mesela çok tşk ederim bana zaman ayırıp yardımcı olmaya çalıştığınız için.

Forumda konu ile ilgili yaşamış olduğu tecrübeyi paylaşacak biri yokmu acaba? 

Gönderildi : 11/03/2013 18:08

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

Ben yaşadığım sıkıntıdan ötürü size cevap verdim. (Wireless ile ilgili çok sıkıntı yaşadım zamanında) Köprü moduyla ilgili olarak ise karşılaşmadım ama kendi modemimden yapılandırma yapmaya çalıştım Sırf size yardımcı olabilmek için.. Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim, Elbet size yardımcı olabilecek biri çıkacaktır,

İyi Çalışmalar

Kolay gelsin..

Gönderildi : 11/03/2013 18:19

Paylaş: