Qnap Nas server'e e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Qnap Nas server'e erişimin mac adresi ile filtrelenmesi  

RSS
abdullahgokgoz
(@abdullahgokgoz)
Üye

Merhaba,

File server olarak kullanılan Qnap cihazına erişimi güvenlik amaçlı olarak Mac adresi ile filtrelemek istiyorum. 

Qnap üzerinde böyle bir seçenek yok. Aynı networkte Cyberoam 100ia UTM cihazı bulunuyor. Bu cihaz üzerinde mac filtreleme desteği var. Qnap cihazı Cyberoam üzerindeki DMZ portuna bağlasam ve LAN to DMZ kuralı ile mac filtreleme yapsam doğru bir yöntem olur mu. Daha önce benzer bir işlem yapmadım. 

Siz ne önerirsiniz.

Teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 20/01/2013 01:30
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Evet doğru bir yöntem olur. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2013 04:06
Osman Sercan SADIKOĞLU
(@sercansadikoglu)
Üye

Merhaba,

Dediğiniz mantık doğrudur.Ama bunun yanında Qnap arayüzünden ip bazlı engelleme özelliğinin nasıl yapıldığını anlatan bir video var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2013 04:24
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="abdullahgokgoz"]

Merhaba,

File server olarak kullanılan Qnap cihazına erişimi güvenlik amaçlı olarak Mac adresi ile filtrelemek istiyorum. 

Qnap üzerinde böyle bir seçenek yok. Aynı networkte Cyberoam 100ia UTM cihazı bulunuyor. Bu cihaz üzerinde mac filtreleme desteği var. Qnap cihazı Cyberoam üzerindeki DMZ portuna bağlasam ve LAN to DMZ kuralı ile mac filtreleme yapsam doğru bir yöntem olur mu. Daha önce benzer bir işlem yapmadım. 

Siz ne önerirsiniz.

Teşekkürler.

[/quote]

Router cihazlarının portları switch portlarına göre daha düşük forvarding kapasitene sahiptir. Bu yapmak istediğiniz pek mantıklı değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/01/2013 18:50
Paylaş: