Forum

Qnap Nas server'e e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Qnap Nas server'e erişimin mac adresi ile filtrelenmesi

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,491 Görüntüleme
(@abdullahgokgoz)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

File server olarak kullanılan Qnap cihazına erişimi güvenlik amaçlı olarak Mac adresi ile filtrelemek istiyorum. 

Qnap üzerinde böyle bir seçenek yok. Aynı networkte Cyberoam 100ia UTM cihazı bulunuyor. Bu cihaz üzerinde mac filtreleme desteği var. Qnap cihazı Cyberoam üzerindeki DMZ portuna bağlasam ve LAN to DMZ kuralı ile mac filtreleme yapsam doğru bir yöntem olur mu. Daha önce benzer bir işlem yapmadım. 

Siz ne önerirsiniz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/01/2013 02:30

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Evet doğru bir yöntem olur. 

Gönderildi : 20/01/2013 05:06

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

Dediğiniz mantık doğrudur.Ama bunun yanında Qnap arayüzünden ip bazlı engelleme özelliğinin nasıl yapıldığını anlatan bir video var.

http://www.youtube.com/watch?v=eWqFrkATQ1M

Gönderildi : 20/01/2013 05:24

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

File server olarak kullanılan Qnap cihazına erişimi güvenlik amaçlı olarak Mac adresi ile filtrelemek istiyorum. 

Qnap üzerinde böyle bir seçenek yok. Aynı networkte Cyberoam 100ia UTM cihazı bulunuyor. Bu cihaz üzerinde mac filtreleme desteği var. Qnap cihazı Cyberoam üzerindeki DMZ portuna bağlasam ve LAN to DMZ kuralı ile mac filtreleme yapsam doğru bir yöntem olur mu. Daha önce benzer bir işlem yapmadım. 

Siz ne önerirsiniz.

Teşekkürler.

Router cihazlarının portları switch portlarına göre daha düşük forvarding kapasitene sahiptir. Bu yapmak istediğiniz pek mantıklı değil.

Gönderildi : 22/01/2013 19:50

Paylaş: