Forum

Bandwidth ve blockl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bandwidth ve blocklama

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@MusaCaglar)
Gönderiler: 144
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, network yapımda 1 juniper 2 ad procurve 2610 swicth  ve websense internet security den oluşmakta (ip server 2008 dhcp üzerinden almaktalat). Yapmak istediklerim ise;

1. biri ultrasurf bloclama onu gpo dan kapattım ama kullanıcılar onu da aşar mı bilmiyorum 🙂 

2. Network deki bandwidth test edip  illagel olarak download yapanları bulmak

3. bazı sürekli misafir olarak gelen kullanıcılar sadece iç network hareket etsinler ama firewall üzerinden internete hiç bir protokol ile çıkamasın. 

Elimde sanırım yeterince malzeme var ama kullanmasını bilmiyorum. web üzerinde araştırmaları yaptım ama bandwidth test etme ve misafir kullanıcıları blocklama ile ilgili  net bir şeye ulaşamadım. Desteğinize ihtiyacım var 🙂

Gönderildi : 30/10/2012 21:31

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Selamlar, 

1- WebSense'in Content GateWay'ini kurmazsanız UltraSurf'ü engelleyemezsiniz. CG'yi kurmanız şart.

2- Bunun dışında WebSense üzerinde download kota'sı var. Onu uygulayabilirsiniz.

3- Sürekli misafir'ler için ayrı bir vlan yapın. Bu Vlan'e internet hakkını WebSense üzerinden kapatın.

böylece istedikleriniz gerçekleşmiş olur.

Gönderildi : 31/10/2012 00:36

(@MusaCaglar)
Gönderiler: 144
Reputable Member
Konu başlatıcı

1 ve 2 websense in gateway versiyonu olmadığı için uygulayamıyorum. 3 sorunum ise yine websensi ultrasurf ile aştıkları için ve file server üzerindeki dosyalarda çalışmaları gerektiği için yapamıyorum

Gönderildi : 31/10/2012 01:38

Paylaş: