Forum

Modem ve Bağlantı T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Modem ve Bağlantı Tavsiyesi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
356 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba bir bina var 25 daire var buraya bir modem ve bağlantı almam gerek ve bandwidth yönetimi yapacağım çift hat load balancind düşündüm ne tavsiye edersiniz saygılar.

Gönderildi : 13/06/2012 13:40

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba bir bina var 25 daire var buraya bir modem ve bağlantı almam gerek ve bandwidth yönetimi yapacağım çift hat load balancind düşündüm ne tavsiye edersiniz saygılar.

Türkiyede adam gerçek zamanlı bant genişliği yapıp durumunu izleyebileceğini bildiğim kadarı ile tek cihaz DrayTek. Gerçek zamanlı NAT, Bant Genilği, QoS ve Session bilgi verip bunları grafik ve gerçek zamanlı bilgiye dönüştürebilen tek cihaz DrayTek diye biliyorum.

Diğer programlar genelde bunu programla yapıyor ya da yapmaya çalışıyor ama gerçek zamanlı olarak çalışamıyorlar cihaz üzerinde gerçek zamanlı gösterebilen diğer markaların ise fiyatları devasa. Mesala Basit bir DrayTek 2710 cihazı sizin işinizi rahatlıkla görebilir.

Gönderildi : 14/06/2012 01:00

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam bağltı için ben draytek çift wan düşünmüştüm 25 - 30 daire var nedersiniz ? ve böyle bir yapı için ne kadar hıza ihtiacımız var saygılar.

Gönderildi : 14/06/2012 04:07

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

hocam bağltı için ben draytek çift wan düşünmüştüm 25 - 30 daire var nedersiniz ? ve böyle bir yapı için ne kadar hıza ihtiacımız var saygılar.

Aslında duruma göre değişir. Kullanıcı tipine göre 4 Mbit bir İnternette yetebilir kullanıcı tipine göre 100 Mbit İnternetde yetmeyebilir. Ama eğer siz ben P2P lere izin veriyeceğim anlık bant genişliği tanımlyacagım DNS,HTTP,HTTPS gibi servislere öncelik vereceğim derseniz DrayTek 2710 o trafiği kaldıracaktır. Ama maksat hızı da arttırmak ise DrayTek 2920 gibi bir cihaz bu işi görecektir.

Gönderildi : 14/06/2012 12:21

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Draytek Vigor 2920 ve iki tane 8 + 8 mb load balacing düşünüyorum nasıl olur hocam ?

Gönderildi : 14/06/2012 16:22

Paylaş: