Forum

modem ve dsl bağlan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

modem ve dsl bağlantıları hakkında...

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@umutpolat)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar Ben net cafe işletiyorum. Şimdiye kadar en kaliteli forumu burada okudum ve sizin bilgilerinizi gerçekten beğenerek okuyorum. Benim şöyle bir sorunum var. 1 adet vdsl2  hattım ve birde 16mb adsl hattım var. Ben bunları load balance yapıp sonra bandwith sınırlayıp daha sonra session limit yapmak istiyorum hiç bir şekilde kopmasın diye. Elimde şu an için sadece zxdsl vdsl2  modemim var. Bunun dışında ne almam gerekiyor? Bunları benimle beraber çözümlemek isterseniz teşkkür ederim.

Gönderildi : 12/06/2012 00:26

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhabalar Ben net cafe işletiyorum. Şimdiye kadar en kaliteli forumu burada okudum ve sizin bilgilerinizi gerçekten beğenerek okuyorum. Benim şöyle bir sorunum var. 1 adet vdsl2  hattım ve birde 16mb adsl hattım var. Ben bunları load balance yapıp sonra bandwith sınırlayıp daha sonra session limit yapmak istiyorum hiç bir şekilde kopmasın diye. Elimde şu an için sadece zxdsl vdsl2  modemim var. Bunun dışında ne almam gerekiyor? Bunları benimle beraber çözümlemek isterseniz teşkkür ederim.

Merhabalar,

DrayTek 2850 cihazının ihtiyaçlarınızı karşılıyacağını düşünüyorum. Cihaz 3G bağlantısı dahil 3 WAN load Balance cihazıdır. Adsl tarafında da kafede ki oyunların session sorunlarına dayanabilecek olan DrayTel 2710e modelini bridge modda kullanabilirsiniz.

İnternet kafelerin en büyük problemi online oyunların açtığı session sayılarının yüksek olması nedeni ile düşük performanslı cihazların ping ve data kaybı oluşturması lag sorunu oluşturmasıdır. Hatlarınız düzğün olduu sürece DrayTek buna direk çözüm olacaktır. Cihazın toplam 60 bin session desteği vardır normal bir internet kullanıcısı anlık olarak 100 session açar ( msn+mail+5-6 web sayfası dns sorguları etc ... ) ama metin iki gibi bir oyun tek başına anlık 1500 session açar. Bu durumda modemin bunu kaldırması lazım.

Gönderildi : 12/06/2012 04:59

Paylaş: