Forum

Draytek 2830 Smart ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Draytek 2830 Smart Monitör

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Draytek 2830 modem üzerinden smart monitör özelliğini kullanmak için gerekli ayarları yapıyor tüm denemelerime karşın yanıt alamıyorum, Win xphome, Win7, Server 2003 gibi işletim sistemlerinde denedim ve bir türlü log tutmayı başaramadım ? Konuyla ilgili olarak Win7 haricinde sürekli ağdaki draytek modemleri arıyor gözüküyor fakat bulamıyor, konuyla ilgili ne yapmalıyım.

Gönderildi : 07/06/2012 18:17

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Modem üzerinde syslog ayarları yapmanız gerekiyor. Quedra 1 aylık deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Sİtesinde kurulum ve yapılandırma dökümanı mevcut.

Gönderildi : 07/06/2012 18:44

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Draytek 2830 modem üzerinden smart monitör özelliğini kullanmak için gerekli ayarları yapıyor tüm denemelerime karşın yanıt alamıyorum, Win xphome, Win7, Server 2003 gibi işletim sistemlerinde denedim ve bir türlü log tutmayı başaramadım ? Konuyla ilgili olarak Win7 haricinde sürekli ağdaki draytek modemleri arıyor gözüküyor fakat bulamıyor, konuyla ilgili ne yapmalıyım.

Ne tür ayarlar yaptığınızı buraya yazarmsınız...

Gönderildi : 07/06/2012 20:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Ertan bey,

Port Mirror  : Enable 

Mirror Port : P4 

Mirrored Port : P1 - P2 - P3

P4 'e cat 6 kablosu ile direkt notebook'a bağlıyorum. Cross kablo filan değil dimi ? , bildiğimiz düz bağlantı ile aktarımı yapıyorum. makinede ie üzerinden localhost komutunu verip bağlanması için bekliyorum, fakat bir türlü gerçekleşmiyor.

Gönderildi : 09/06/2012 13:44

(@ertanerbek)
Famed Member

Ertan bey,

Port Mirror  : Enable 

Mirror Port : P4 

Mirrored Port : P1 - P2 - P3

P4 'e cat 6 kablosu ile direkt notebook'a bağlıyorum. Cross kablo filan değil dimi ? , bildiğimiz düz bağlantı ile aktarımı yapıyorum. makinede ie üzerinden localhost komutunu verip bağlanması için bekliyorum, fakat bir türlü gerçekleşmiyor.

Kullandığınız windows sisteminin windowx xp ya da windows serv 2003 olması gerektiğini biliyorsunuz değil mi ? ayrıca tüm firewall ve av sistemleri de kapatılmış olmalı. 

Gönderildi : 09/06/2012 15:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tamamıyla anlattığınız gibi, Win xp home 'da dahil denemeler yaptım, tabi 2003'te de. fakat başarılı olamadım, şu an izne ayrılıyorum, döndüğümde detaylı bu işle ilgileneceğim. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum,

Gönderildi : 11/06/2012 14:43

(@ertanerbek)
Famed Member

tamamıyla anlattığınız gibi, Win xp home 'da dahil denemeler yaptım, tabi 2003'te de. fakat başarılı olamadım, şu an izne ayrılıyorum, döndüğümde detaylı bu işle ilgileneceğim. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum,

Hayırlı tatiller diyelim o zaman 🙂 döndüğünüzde diren ben bağlanıp yardımcı olmak isterim..

Gönderildi : 11/06/2012 15:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkür ederim, döndüğümde görüşmek üzere.  😀

Gönderildi : 13/06/2012 15:17

Paylaş: