Forum

Pack Panel Kurulumu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pack Panel Kurulumu

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
502 Görüntüleme
(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar Bir konuda akıl danışacaktım yardım ederseniz sevinirim.

80 tane kullanıcımız var.

48 portlu 4 adet switchimiz vardır.. bunlardan 3 switch direk katlara kullanıcı pclerine gidiyor.Ve 3 switch te full dolu. 1 tanesi ise sadece sunucular takılı.

Şimdi arada pack panel yok. biz pack panel alarak kabloları sonlandırmak istiyoruz.

Kurulumu hakkında bilgi verirmisiniz. Kaç tane pack panel almamız gerekiyor.

Bu pack panelleri şu şekilde mi yapıcaz. Katlardan gelen network kablolarını önce pack panelde takıcaz. ordan da network kablosu ile switch lere mi baglıcaz.

teşekkürler.

Gönderildi : 04/06/2012 19:00

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Almanız gereken Patch Panel Adeti : 4 x 48'lik patch panel. Bir de 5 adet Organizer almanızda yarar var kabloları düzenlemek için.

Gelen kabloları önce Patch Panelde sonlandırıp daha sonra Patch Cord kablolar ile switchlere girmeniz gerekiyor. Tüm işlem bu kadar.

Gönderildi : 05/06/2012 12:51

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 544
Honorable Member

Bir elektrikçi çağırmanız menfaatinizedir 🙂

Gönderildi : 05/06/2012 13:13

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Bir elektrikçi çağırmanız menfaatinizedir 🙂

Elektrikçi değil lütfen buna dikkat edin. Bu işin uzmanı elektrikçi değildir Network Uzmanları yapar. Her işe işi olmayan birilerini itelediğimizden gerçekten bu işi kimin nasıl yaptığını unutur olduk.

Gönderildi : 05/06/2012 21:10

(@CengizFilizler)
Gönderiler: 88
Estimable Member

Isterseniz teknik destek verebiliriz.

Gönderildi : 06/06/2012 11:17

(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yok teşekkürler. İçerde zaten elektrikçimiz var. Kurulumu ben yapıcam. SOnucta bu network ile alakaslı.

Daha önce kurulum ypamadıgım icin sordum. Ama katlardan gelen kabloları packpanelde sonlandırıp buradan swithlere kablo cekiyoruz. ne kadar zor olabilir ki :D:D

Gönderildi : 06/06/2012 17:42

(@MuratYaman)
Gönderiler: 104
Estimable Member

Siz bi yapmaya başlayın zorluğunu o zaman konuşuruz 🙂 bide dip not uçlar olabildiğince kısa olacak asıl zorluk orada yani kablonun ucunu öyle 10-15 cm soyupbasmak marifet değil

Gönderildi : 07/06/2012 11:51

(@tameryavuz)
Gönderiler: 6
Active Member

Yok teşekkürler. İçerde zaten elektrikçimiz var. Kurulumu ben yapıcam. SOnucta bu network ile alakaslı.

Daha önce kurulum ypamadıgım icin sordum. Ama katlardan gelen kabloları packpanelde sonlandırıp buradan swithlere kablo cekiyoruz. ne kadar zor olabilir ki :D:D

ne kadar kolay olabilir ki 🙂

kabloları panelde sonlandırmak çok zor bir iş değil ama meşakkatli bir iş,

sunuculardan gelen kabloları ayır onları panele çakmana gerek yok direkt switchlere girersin gene. Bu durumda sana 3x48 port panel yeter. benim tercihim 48 lik yerne 24 luk kullanmak olurdu 6x24 alıp iki paneli alt alta koyup 48 lik gibi kullanmak olur (sorun anında 48 kabloyu panelin arkasında oynatmaktansa 24 taneyi oynatmayı tercih ederdim. 

bu arada sana organizer de gerekecek 

switchler üstte paneller altta şekilde dizersen minumum 6 tane organizer al derim

örn:

1.switch

1.organizer

2.switch

2.organizer

3.switch

3.organizer

1.panel

1.organizer 

2.panel

2.organizer

3.panel

3.organizer  

switch le paneller karışık dizersen 3 tane işini görür  

switch

organizer

panel

seklinde dizersin.

panelleri ne marka alacaksin legrand almanı tavsiye ederim, işçiliği çok daha zordur ama sorun anında tüm uçlar birbirinden bağımsız olarak panelden çıkabildiği için paneli sökmeden sorunlu ucu çıkarabilirsin.

kabloları B'ye göre çak ve patch cord almayı da unutma kabloları da 20 cm soyup çakma açıkta soyulmuş kablo kalmamasına dikkat et. 

Gönderildi : 08/06/2012 19:53

Paylaş: