Forum

ADSL modem öne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ADSL modem önerisi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@SerdarAlasu)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, çalışmaya yeni başladığım kurumda 3 adsl hattı var; fakat kullanılan modemler türk telekomun bireysel kullanıcılara verdiği tplink adsl modemler. Her hattı yaklaşık olarak 30'ar kişi kullanıyor, doğal olarak bu modemler de internet erişiminde pronlemler yaratıyor. Bu modemleri değiştirmek istiyoruz bazı cisco modemlerini araştırdık: cisco linksys wag320n / cisco linksys X300 serisi ve cisco 877. Belirttiğim ilk iki ürün bireysel kullanıcılar için öneriliyor ve 250 tl civarı, cisco 877 ise daha profesyonel ve 700$ civarı. Hangi ürünü seçmeliyiz ve cisco dışında hangi ürünleri alabiliriz önerilerinizi bekliyorum.

Not: Soruyu yazmadan önce forumu araştırdım, aradığımı tam olarak bulamadığım için bu konuyu açtım. 

Gönderildi : 19/05/2012 20:07

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba, çalışmaya yeni başladığım kurumda 3 adsl hattı var; fakat kullanılan modemler türk telekomun bireysel kullanıcılara verdiği tplink adsl modemler. Her hattı yaklaşık olarak 30'ar kişi kullanıyor, doğal olarak bu modemler de internet erişiminde pronlemler yaratıyor. Bu modemleri değiştirmek istiyoruz bazı cisco modemlerini araştırdık: cisco linksys wag320n / cisco linksys X300 serisi ve cisco 877. Belirttiğim ilk iki ürün bireysel kullanıcılar için öneriliyor ve 250 tl civarı, cisco 877 ise daha profesyonel ve 700$ civarı. Hangi ürünü seçmeliyiz ve cisco dışında hangi ürünleri alabiliriz önerilerinizi bekliyorum.

Not: Soruyu yazmadan önce forumu araştırdım, aradığımı tam olarak bulamadığım için bu konuyu açtım. 

Merhabalar,

Modemleri DrayTek 2710 larla değiştirin, üç hattı DrayTek 3200 ile birleştirip Load Balance yapın. Tüm kullanıcılar tüm hatları kullanabilsinlar. Hem hatlarda kopma olursa kullanıcıların bilgisayarlarında gateway değiştirmek zorunda kalmayın hemde toplam hızı herkez kullanabilsin. Cihazın bant genişliği yönetimi ile istediğiniz IP ye istediğini kadar  bant genişliği ayırmak ve istediğinizi kota tanımlamak sizin elinizde. Ayrıca Üç ayrı kısma 802.1q ile aynı cihazdan hizmet verirsiniz ama üç ayrı kısım birbirlerini görmeden internete çıkarlar.

Sanırım bu sizin için daha temiz bir çözüm.

Gönderildi : 19/05/2012 22:47

(@SerdarAlasu)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/05/2012 14:27

(@GirayOzer)
Gönderiler: 12
Active Member

Ağ hızınızı paylaşabilir misiniz?

Wireless desteği ve 3G failover desteği ihtiyacınız olacak mıdır?

Profesyonel çözüm arıyorsanız, France Telekomu alt yapıda destekleyen ve Telindus gibi markaları da kendi takımına katmış bulunan OneAccess ürünlerini tavsiye ederim. 

Gönderildi : 23/05/2012 03:53

Paylaş: