Forum

Geçerli bir ip...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Geçerli bir ip yapılandırması değil.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
661 Görüntüleme
(@SelimYilmaz)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

ofisimde gayet normal çalısan internet bağlantımla geçinip gidiyordum. ta ki kablosuz ağı kullanmadan 1 laptopu kablo ile internete bağlamayı deneyene kadar.

dünden itibaren dakikada 8 takla atmama rağmen konunun yabancısı olduğumdan çözüm getiremedim.daha önce bu yöntemle tüm laptoplar ayar yapmadan otomatik internete giriyordu ancak bu laptop ısrarla bağlanmıyor. aldığım en belirgin hata "geçerli bir ip yapılandırması değil" hatası.

ip adreslerini manuel verdiğimde ise ağ bağlantısı yok hatası veriyor.

şu an modeme sadece laptop bağlı pc ye bağladığım lan kablosunu söküp laptopa taktım. modem ip adresim 192.168.2.1.

cmd kullanarak ipconfig yazdığımda medya bağlantısı kesildi diyor.

Sizce sorun nedir ya da çözüm nedir? 

Gönderildi : 14/03/2012 15:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Kablolu olarak sorunsuz iletişim kurup modemi pingleyebiliyor musunuz? Ayrıca nete çıkabiliyor musunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/03/2012 16:19

(@SelimYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet kablosuz hiçbir sıkıntı yok. şu an kablosuz bağlanarak yazıyorum..

bu laptop farklı mekanlarda farklı modemlerin tümüylede aynı sorunu yaşıyor.

genel bi araştırma yaptığımda istemcinin kaldırılıp yeniden kurulması istenmiş bunu da denedim çözüm olmadı.. 

Gönderildi : 14/03/2012 16:25

(@SelimYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

az evvel bilgisayarın eski sahibini aradım bu sorundan ötürü formatta atmışlar düzeltememişler..

acaba ethernet kartı arıza yapmış olabilir mi. kabloyu takınca ışığı yanıyor aygıt yöneticisinde sorunsuz görünüyor ama.. 

Gönderildi : 14/03/2012 16:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Ethernet kartının hız ayarları ile oynayınız bir değişme olmaz ise bir tane alıp takarak test edebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/03/2012 18:04

Paylaş: