Forum

Adsl Splitter Hakkı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Adsl Splitter Hakkında

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,013 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Şirket içinde adsl kullanılıyorsa ,  adsl ile  telefon  için  2 ayrı hat kullanmak performansı arttırır mı ? 

Yoksa  splitter kullanıp tek hat üzerinden standart ev kullanıcısı gibi kurulması  tavsiye edilir mi ? 

Teşekkürler. 

Gönderildi : 25/11/2011 13:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Telekomun önerdiği yapı direk hattın santrale bile girmeden, şirket santralinize yani direk adsl modem arkasına bağlanmasıdır.Çok gözle görülür bir hız farkı olacağını düşünmüyorum.Bütçeniz için sorun olmayacaksa çalışanların kullanmadığı, santrale değil direk dsl üzerine giden hat kullanmanız mümkündür ama bana kalırsa lüx biraz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/11/2011 13:48

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Telekomun önerdiği yapı direk hattın santrale bile girmeden, şirket santralinize yani direk adsl modem arkasına bağlanmasıdır.Çok gözle görülür bir hız farkı olacağını düşünmüyorum.Bütçeniz için sorun olmayacaksa çalışanların kullanmadığı, santrale değil direk dsl üzerine giden hat kullanmanız mümkündür ama bana kalırsa lüx biraz.

Anladım. Sinyal kalitesinde bir sorun olmuycaksa sorun yok.  Ayni  hattan fax  ' da  gelicek bunun için ne düşürsünüz?

Gönderildi : 25/11/2011 14:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Adsl teknolojisi saylayan telekom biri v.s. adsl ile bir adet telefon bağlanması konusunda nete çıkışı garanti eder fax bağlanması veya santralden hattın gitmesi durumunda sağlıklı bir bağlantıyı garanti etmez. Çalışır mı ? Çalışır sağlıklı olmaz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/11/2011 15:18

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Telsiz telefon, faks gibi cihazları splitter ile ayırmanız gerekir. Splitter, ADSL ile telefon frekansını ayırır ve böylece adsl datası gelirken telefon veya faksınızda çalarsa ADSL bağlantısının kopmasını önler. Çok sık faks alıyorsanız ve telsiz telefonunuz çok çalıyorsa hatları ayırmak faydalı olabilir. Hızı arttırmaz fakat kopmayı önler.Hat santrale bağlanacaksa, santrale girmeden önce splitter ın takılması gerekir. 

Gönderildi : 25/11/2011 15:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tahmin ettiğim gibi çıktı .  Görüşlerinizi  bldirdiğiniz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/11/2011 16:32

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Şirket içinde adsl kullanılıyorsa ,  adsl ile  telefon  için  2 ayrı hat kullanmak performansı arttırır mı ? 

Yoksa  splitter kullanıp tek hat üzerinden standart ev kullanıcısı gibi kurulması  tavsiye edilir mi ? 

Teşekkürler. 

Spliter cihazları Ugur Hocanın söylediği gibi sinyalleri ayırmak için kullanılır. Spliter kullanılmadan bölünen hatlarda fakrlı sinyallerin taşındaması sırasında oldukça fazla sorunlar meydana gelmektedir. Özellikle FAX gibi sistemler fazlası ile sorunlara neden olmaktadır. ISP tarafında her hat SPLITER ile ayrılmıştır ve 44 KHZ altındaki sinyallar telefon üstü ADSl sinyali olarak değerlendirilmiştir. Siz bu sistemi kendi tarafınızda SPLITER ile tekrar düzenlemez iseniz sorun yaşayacağınız garantidir. Özellikle FAX gibi sürekli sinyaller kesinlikle soruna sebep olacaktır.

Gönderildi : 05/12/2011 00:26

Paylaş: