Forum

Qos (bant genişliği...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Qos (bant genişliği) yapılandırması

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@AbdullahSimsek)
Gönderiler: 196
Estimable Member
Konu başlatıcı

Router veya switch e gerek kalmadan bant genişliği ataması Qos yapabilir miyim ? Bu yazılımlar nelerdir.

Gönderildi : 24/11/2011 23:43

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Yazılım ile yapılamaz. QoS bir netwrok protokolüdür.

Gönderildi : 25/11/2011 12:10

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Yazılım ile yapılamaz. QoS bir netwrok protokolüdür.

Linux bir yazılım değimidir ?

Gönderildi : 30/11/2011 23:40

(@AbdullahSimsek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

aslında amacım network içindeki 10 adet kullanıcıya farklı bant genişlikleri atamak istiyorum. bazıları suistimal ediyor. torrent gibi şeyler ile bant genişliğini işgal ediyor. donanımsal müdahale de yapmak istemiyoruz.

Gönderildi : 03/12/2011 18:41

(@AbdullahSimsek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

aslında amacım network içindeki 10 adet kullanıcıya farklı bant genişlikleri atamak istiyorum. bazıları suistimal ediyor. torrent gibi şeyler ile bant genişliğini işgal ediyor. donanımsal müdahale de yapmak istemiyoruz.

Gönderildi : 03/12/2011 18:42

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Aslında piyasada maliyeti uygun modemler ile bu iş kolayca çözülebilir. Fakat modem tarafına girmek istemiyorsanız bu işi en iyi Linux bazlı yazılımsal sistemlerle çözebilirsiniz. Pfense ya da Endian gibi hazır sistemlerin her ikisi de bu işi yapabiliyor. Daha basit bir şey ama etkili bir şey ararsanız DrayTek önerebilirim.

Gönderildi : 05/12/2011 00:00

Paylaş: