Forum

Access Point Merkez...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Access Point Merkezi Yönetim

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
747 Görüntüleme
(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Müşterimizin dağınık yapısı bulunmakta (şube,ofis,fabrikalar) ve bu dağınık yapı içersinde DLİNK,LİNKSYS,CİSCO markalarından olmak üzere 100 'ü aşkın AccessPoint bulunmaktadır. 

Bu durumda bütün Access Pointleri Merkezi bir noktadan yönetebilmek(SSID Değişimi,PassWord Değişimi vs.) için herhangi bir yazılım yada donanım ürünü var mıdır?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 07/09/2011 15:38

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Dlink yönetim programı olması gerekiyor bir projede görmüştüm. Linksys hiç bilmiyorum ama cisconunda yönetim programı olması gerekiyor. Ancak bunlar tek başına yok hepsi için ayrı ayrı satın almanız gerekmektedir.

Veya bunun yerine tüm AP değiştirip merkezi yönetimi olan ürünlerle birlikte programı satın alabilirsiniz.

Gönderildi : 07/09/2011 15:55

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

Terkrar Merhaba,

Herhangi bir deneme yapmadığım ve bilgim olmadığından dolayı soruyorum saçma ise lütfen kusura bakmayın...

Şimdi teker teker tüm AccessPointlerin SNMP aktif etsek ve herhangi bir Network Management Programı ile teker teker eklesek isteğimizi karşılar mı ???

Gönderildi : 07/09/2011 16:25

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Terkrar Merhaba,

Herhangi bir deneme yapmadığım ve bilgim olmadığından dolayı soruyorum saçma ise lütfen kusura bakmayın...

Şimdi teker teker tüm AccessPointlerin SNMP aktif etsek ve herhangi bir Network Management Programı ile teker teker eklesek isteğimizi karşılar mı ???

SNMP simple network management demektir, ama buradaki management cihazları değil toplanan veriler ile ağı yönetme anlamındadır. SNMP ile cihazları yönetmez onlardan veri toplayarak ağı nasıl yönetmeniz ya da ağın ihtiyaçlarına karar verebilirsiniz. Sizin aramanız gereken TR069 gibi özllikleri olan AP ve TR069 yönetim sistemleridir.

Tüm AP cihazları için yazılmış bir TR069 olduğunu sanmıyorum, ama TR69 XML tabanlı çalışır yani AP cihazının XML var ise TR069 yazılımınız destekliyor ise bu XML dosyasını bu yazılıma ekleyerek yönetim yapabilirsiniz. Tabi piyasa da TR069 yazılım olarak almaya kalktığınızda tüm ağı yenilemek daha karlı olacaktır.

DrayTek marka cihazları seçerseniz TR069 programının maliyeti 770 dolar seviyesinde olacaktır. Tabi bu yazılım DrayTek ürünlerine özel olduğu için bu kadar maliyeti düşüktür.

Gönderildi : 08/09/2011 04:28

Paylaş: