Forum

Wmware ile host ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wmware ile host ve client bilgisayarı birbirine bağlama

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,442 Görüntüleme
(@mehmetatacan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, 4 gündür bu konu üzerinde uğraşıyorum lütfen acil yardımınızı rica ediyorum.4

Wmware ile sanal bir bilgisayar kurdum işletim sistemi windows server 2008 host bilgisayarın işletim sistemi windows 7. Wmware de host ile client bilgisayarı bridge ile birbirine bağladım. Bağlantıda ve internete girmede bir problem yok. Windows server 2008 yani client bilgisayardan host yani windows 7 ye ping atamıyorum, ancak host bilgisayardan client bilgisayara ping atabiliyorum ve ağ paylaşımı yapıp networkden dosyalarımı paylaşabiliyorum. Client dan evdeki ikinci laptopa da bağlanabiliyorum. Host bilgisayardan da evdeki ikinci bilgisayara bağlanabiliyorum. Ancak client yani windows server 2008 den host a yani windows 7 ye bağlantı kurarken sorun yaşıyorum ping atamıyorum. Bilgisayarların her ikiside workgroup altında görünüyorlar dns sunucu ipleri her iki bilgisayarda aynı. win7 de gelişmiş paylaşım seçeneklerinde parola korumalı paylaşım kapalı diğerleri açık, win server 2008 de parola korumalı paylaşım kapalı ve ağ bulmayamı aç deyip değişiklikleri kaydet diyorum ama tekrar bu ekranı açınca ağ bulma kapalı olarak görünüyor bunu bir türlü açamadım. ama buna rağmen windows 7 den de bu bilgisayara bağlanabiliyorum. wmware de options - shared folders seçeneği always enabled olarak görünüyor.

Umarım detaylı açıklamışımdır. sorunu bir türlü çözemedim 4 kere makineyi formatladım. yardımınızı acil bekliyorum. teşekkürler

Gönderildi : 03/09/2011 22:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Aşağıdki eğitim videolarını incelermsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/04/25/video-vmware-e-itimleri-b-l-m-1.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/04/25/video-vmware-e-itimleri-b-l-m-2-team-yap-s.aspx

Ek olarak server 2008 tarafında window firewallda firewallı durumunu prefferde off haline getirin ve deneyin.

Gönderildi : 04/09/2011 03:25

(@mehmetatacan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

tekrar merhaba, videoları izledim ama benim problemim ile ilgili bir bilgi bulamadım, firewallar konusunda ise hem host hem client bilgisayarda firewallar kapalı

Gönderildi : 04/09/2011 17:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sizin anlattığınıza göre ethernet bacaklarında sorun yok.Tek taraflı bir erişimsizlik söz konusu bu durumda erişemediğiniz windows7 bilgisayarında denetim masasında bulunan Windows Güvenlik Duvarı kısmından / windows güvenlik duvarını etkinleştir veya devre dışı bırak kısmından devre dışı bıraktıktan sonra deneyebilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/09/2011 11:57

Paylaş: