Forum

Uzak Disk Problemi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Disk Problemi (sorunu çözemiyorum)

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@artistikol)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

2 makina kullanıyorum farklı yerlerde kendi bilgisayarımdan sürekli diğer bilgisayara uzak masaüstü ile bağlanıyorum fakat bu zaman alıyor. Yapmak istediğim sadece diğer makinanın d sürücüsüne ağ sürücüsü ile bağlanmak ama bunu yapamıyorum.biri işyerimde diğeri evimde windows 7 yüklü cihazlar.D sürücü paylaşımı verilmiş durumda. "\\ip\diskadı" yapıyorum ağ sürücüsüne ama olmuyor. yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 27/04/2011 01:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bunu vpn ile sağlayabilirsiniz ama rdp basit bir şekilde yapılailirken vpn maliyetli olabilir.Bunun bir kaç yolu var.Donanımsak , yazılımsal ve işletim sisteminde bu özellik var ise yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/04/2011 02:00

(@artistikol)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

vpn bağlantısı kuramam.rdp bana masaüstü avantajı sağlıyor ama ben ekran görüntüsü almadan bu işi çözmek istiyorum nasıl local paylaşımlarda ağ sürücüsüne bağlanıyorsak bende uzakta olan bilgisayarımın diskine bağlanmak istiyorum..3.party yazılım kullanmadan.

Gönderildi : 27/04/2011 02:16

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Merhaba,

Rıza Bey zaten size çözümü söylemiş uzak diske bağlanmaktan kastınızı bende bir türlü anlayamadım.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 27/04/2011 13:24

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Buiş vpn olmadan mümkün ama bu durumda da veri güvenliği sorunları yaşarsın.

yani port taramasına takıldığında birileri bilgisayarına kolayce girebilir.

ama şöyle yapabilirsin.

modemdeki firewal kurallarını işin olunca açı işin bitince kapatmak 

ama bu durum RDP den daha kısa değil.

Bu durumda VPN en sağlıklısı

açman gereken portlar

135,139

Gönderildi : 13/06/2011 17:44

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

vpn bağlantısı kuramam.rdp bana masaüstü avantajı sağlıyor ama ben ekran görüntüsü almadan bu işi çözmek istiyorum nasıl local paylaşımlarda ağ sürücüsüne bağlanıyorsak bende uzakta olan bilgisayarımın diskine bağlanmak istiyorum..3.party yazılım kullanmadan.

Webdav, FTP, ISCSI gibi sistemleri kullanabilirsiniz. FTP sistemi özellikle tüm Windowslar tarafındand direk olarak desteklenen bir sistemdir.

Gönderildi : 13/06/2011 23:55

Paylaş: