Forum

Laboratuar oluşturm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Laboratuar oluşturmak için Neler Yapılabilir?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@akif200726)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bilmiyorum belkide yanlış yere konu açmış olabilirim o yüzden ilk önce özür dilerim.

Biz bir laboratuar kuracağız ama nasıl yapalım diye düşündük tam karar veremedik. Hem network hemde donanımsal olarak hemde güvenlik olarak sizlerin görüşlerini almak istiyorum. Laboratuarı üniversiteye kuracağız. Güvenlik açısından Öğrencilerin kısıtlamaları olacak elbette.  O öğrencileri nasıl takip edebiliriz. Hangi tür programları tavsiye edersiniz yada network olarak neler yapabiliriz. Ağ üzerinden bir güvenlik şeridi oluşturabilirmiyiz? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Eğer yanlış yerde form açtıysam benim hangi formda konu açacağımıda söylerseniz sevinirim. Şimdiden Teşekkür ederim sağolun. En yakın zamanda cevaplarınız bekliyorum.

Gönderildi : 11/01/2011 18:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba  bu lab ortamı neye hitap edecek ne gibi uygulamalar çalışacak intranet,internet ne gibi kısıtlamalar planlanıyor ?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/01/2011 18:38

(@gokhancakir)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Evet Lab ortamının amacını/bütçesini yazarsan ona uygun yazılım ve donanım önerecek arkadaşlar çıkacaktır.

Gönderildi : 11/01/2011 23:42

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

http://www.cozumpark.com/forums/226859/ShowThread.aspx#226859  burada aynı konuyu açmışsınız.

Gönderildi : 12/01/2011 02:46

Paylaş: